Ziraat Bankası İnşaat Tamamlama Kredisi

yorumsuz
418 gösterim

Bireylerin yeni bir ev sahibi olmaları için uygulayacakları birçok farklı yöntem vardır. Her ne kadar çok sık rastlanmasa da, mevcut birikimler ile yeni bir ev alabilecek, yeni bir ev yaptırabilen kişiler olduğu bilinmektedir. Bunun yanı sıra, borç alarak ya da banka kredileri ile konut alan kişilerin sayısı da oldukça fazladır.

Eğer hayalinizdeki eve ulaşmak için mevcut birikimlerinizi kullanarak evin inşaatına başlamışsanız, ilerleyen günlerde karşılaşacağınız maddi yetersizlikler için Ziraat Bankası’nın hazırlamış olduğu inşaat tamamlama kredisi için başvuruda bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası tarafından sunulan inşaat tamamlama kredisi, kendisine ait bir arsası olan ve inşaat halinde olan bir evi olan kişilerin kullanımına sunulmaktadır. Bu kredi ile, isterseniz evinizin kaba inşaatı için malzemeler alabilir isterseniz de evinizin iç dizaynı için gereken harcamaları yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası’nın yarım kalan inşaatlar için sunduğu bu kredi paketi için başvuru yapan kişiler, 120 aya kadar vade seçeneklerini kullanacak ve aldıkları krediyi oldukça uzun bir vade süresinde geri ödeyecekler.

İnşaat Tamamlama Kredisi Kimlere Verilir?

Ziraat Bankası hazırlamış olduğu bu kredi paketinden faydalanacak olan kişiler için şartlarını açık bir şekilde belirtmektedir. Buna göre inşaat tamamlama kredisi alacak kişilerin bilmesi gereken durumları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Alınacak olan kredinin en uzun vade süresi 120 ay olacaktır.
  • İnşaat halindeki konut için asgari olarak yüzde 70 inşaat seviyesi olan alanlar için bu kredi sunulmaktadır.
  • Yarım kalan inşaat için onaylanan bir kredi olduğunda, bu gayrimenkul ipotek ettirilecektir. (Burada yapılan ipotek tahsisi, tamamen borcun güvence altına alınması içindir.)
  • Alınan kredi için seçmiş olduğunuz vade süresinin geçerlilik süresi boyunca, Ziraat Bankası tarafından hayat ve konut sigortası yaptırılması zorunlu tutulacaktır.
  • Banka, kişilerin banka sicilleri ile incelemelerde bulunduktan sonra, gerekli görülmesi halinde ek belge talebinde ya da teminat talebinde bulunma hakkına sahiptir.

Bahsetmiş olduğumuz beş şartı tamamlayan ve kabul eden kişilerin kullanacağı bu kredi paketi için yalnızca banka şubesinden kredi başvurusu yapılacaktır. İnşaat alanı ise banka tarafından gönderilecek eksper tarafından incelenecek, ardından kredinizin sonucu sizlere bildirilecektir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 27 Haziran 2017
Çok KötüKötüİyiÇok İyiHarika! (3 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Konu hakkında yorumunuzu yazın