İninal Kart Nedir? Nasıl Kullanılır?

yorumsuz
470 gösterim

Alışveriş yapma konusunda günden güne farklı platformların ortaya çıkması ile birlikte, nakit para taşıma ve kullanma zorunluluğu tamamen ortadan kalkmış durumdadır. Tamamen internet ortamından yapılmaya başlanan alışveriş işlemlerinde bu gelişime bağlı olarak kullanıcıların güveninin tazelenmesi ve kesinlikle haksız kazanç durumlarının önüne geçilmesi amacıyla da birçok farklı alışveriş yöntemi geliştirilmektedir. Bunlardan birisi olan İninal Kart, dünyanın birçok yerinde kullanılan ve sonunda da Türkiye’de kullanıcılara sunulan bir karttır.

Özellikle internet alışverişleri için kullanılmakta olan İninal Kart, kişilerin güvenlik problemi yaşamadan ve hesap bilgilerine hiçbir şekilde erişilmeden alışveriş yapmalarına olanak tanımaktadır. Kartın özelliklerine bakacak olursak, bir kredi kartı olarak değil, tamamen ön ödemeli bir kart şeklinde kullanımı söz konusudur. Yani, kartınıza aktarmış olduğunuz bakiye kadar istediğiniz şekilde harcama yapabilirsiniz.

Kullanacağınız bu kart sayesinde, üye işyerlerinden ve internetten kolay bir şekilde alışveriş yapabiliyorken, yurtdışı kaynaklı internet sitelerinden de alışveriş yapmanız mümkündür. Ayrıca, birçok banka kartına göre yapılan kesintiler, bu hizmette karşınıza çıkmayacaktır.

İninal Kart Nasıl Alınır?

İninal Kart kullanmak için herhangi bir bankaya giderek başvuru yapmanıza gerek yoktur. Anında teslim alacağınız kartlarınızı, Migros, D&R, Teknosa ve PTT noktalarından kolaylıkla teslim alabilirsiniz. Bahsetmiş olduğumuz kurumlarda birkaç dakikalık başvuru işleminin ardından kartın teslim edilmesi ve kullanıma açılması için, 5 Türk Lirası ödeme yapılması gerekmektedir.

Bu ödemenin ardından kartınızı teslim alabilirsiniz. Bundan sonraki süreçte ise kartınıza para yükleyerek üye iş yerlerinde bulunan POS cihazları ya da internet üzerinden kolaylıkla alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Birçok bankadan hesap açılışı için 18 yaş sınırı bulunuyorken, söz konusu kart için belirtilen alt yaş sınırı 12’dir. Bundan dolayı da kullanım açısından daha fazla kişiye hitap etmektedir.

PTT, Migros, D&R ve Teknosa noktalarına giderek aldığınız İninal Kart ile alışveriş yapmak için, aynı üye işyerlerinden hesabınıza para yatırabilirsiniz. Fakat, bu kartı kullanırken dikkat edeceğiniz temel nokta, kartın sadece üye işyerlerinde geçiyor olmasıdır. Eğer alışveriş yaparken bu kart ile anlaşma sağlamamış bir mağaza tercih ederseniz, ne yazık ki kartınızda para olsa dahi ödeme işlemi gerçekleşmeyecektir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 28 Haziran 2017
Çok KötüKötüİyiÇok İyiHarika! (2 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Konu hakkında yorumunuzu yazın