Banka Kredi Red Nedeni 11

yorumsuz
478 gösterim

Kredi başvuruları sırasında en çok karşılaşılan kredi red nedeni 11, bankacılık sektöründe en olumsuz durumlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yapılan kredi başvurularındaki değerlendirme maddelerine baktığımız zaman kişilerin gelir durumu, Findeks kredi notu ve banka istihbarat sicili oldukça önemlidir.

Eğer burada belirttiğimiz durumlardan bir tanesinde bile problem olduğunda, bankalardan kredi alınamıyor ya da verilecek olan kredinin miktarında bir düşüş meydana geliyor. Fakat, kredi red nedeni 11 ile karşılaşıldığı zaman, kişilerin kredi notlarının banka sicillerinde bulunan cezalardan dolayı olumsuz olduğunu, bu sebepten de herhangi bir kredili ürün kullanımına izin verilmeyeceği anlaşılmaktadır.

Banka sicili bozuk olan bireylerin karşılaşacağı bu durum için en doğru bilgi, sicil sorgulaması ile elde edilecektir. Bunun için Kredi Kayıt Bürosu kayıtlarına ulaşmanızı sağlayacak olan Findeks isimli internet adresine giriş yapmanız ve 9 Türk Lirası bedel ödeyerek hem kredi notu hem de Findeks Risk Raporu sorgulaması yapmanız gerekmektedir.

Yapılacak olan sorgulama işleminde kredi notunuz Türkiye ortalaması olarak kabul edilen 1400 seviyesinin altında kalıyorsa, öncelikli olarak kredi notunuzu yükseltmeye yönelik çalışmalarda bulunmalısınız. Fakat, kredi red nedeni 11 karşınıza çıktığından dolayı asıl problem banka sicilinizdir. Bundan dolayı Findeks Ris Raporu’nuzu detaylı bir şekilde incelemelisiniz.

Findeks Risk Raporu, bu zamana kadar bankadan aldığınız hizmetleri derinlemesine kapsayan ve beş yıl geçmişe yönelik hazırlanan bir arşiv dosyasıdır. Burada, kullandığınız hizmetlerin hangi bankada olduğunu, alınan hizmete karşılık olarak bankaya ödemelerin zamanında yapılıp yapılmadığını göreceksiniz.

Eğer Findeks Risk Raporu’nun hemen başında yer alan idari ve yasal takip sayısı bölümünde sıfırdan hariç bir rakam yazıyorsa, hemen ödemelere bakmalısınız. Bankadan alınan cezalardan dolayı takibe düşmüş, kırmızı kalem yemiş ya da kara listeye girmişseniz, elinizi çabuk tutarak az bir zaman kalan kredi sicil affına başvuru yapmalısınız.

Bu sicil affı ile banka geçmişinizdeki cezaları kaldırmak için borcunuzu ödemeli ya da yatırmalısınız. Bu şartlar ile yapacağınız sicil affı başvurusunun ardından tekrar bir sorgulama yapmanız, eğer takipte bir dosyanız kalmamışsa da banka şubesine giderek gelir belgeniz ile kredi başvurunuzu tamamlamalısınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 30 Haziran 2017
Çok KötüKötüİyiÇok İyiHarika! (2 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Konu hakkında yorumunuzu yazın