Trafik Sigortası Yapan Bankalar

yorumsuz
469 gösterim

Otomobil kullanıcılarının zorunlu olarak yaptırması gereken trafik sigortası, 2017 yılı içerisinde oldukça fazla eleştirilmektedir. Çünkü, geçmiş dönemlerdeki fiyatlara göre bir hayli yüksek fiyatlardan işlem yapan firmalar, kullanıcıların zor duruma düşmesine neden olmaktadır.

Her ne kadar tepkiler kayıtsız kalmamış olsa da, firmalardan net bir yanıt da alınamamıştır. Sigorta firmalarının yapmış olduğu açıklamalarda, fiyatların yüksek tutulmasının nedeninin zarar edilmesi olduğu belirtilmiştir.

Her sene milyonlarca aracın yaptırmak zorunda olduğu trafik sigortası için bu kadar fazla fiyat vermek istemeyen kişiler ise soluğu bankalarda almaktadır. Çünkü, araçların sigortası bankalarda daha uygun fiyatlarda ve güvenilir bir şekilde yapılabilmektedir.

Şuan aracına sigorta yaptırmak isteyen kişilerin başvuru yapabilecekleri bankalar; Vakıfbank, Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası, QNB Finansbank, Denizbank, Kuveyt Türk Katılım Bankası, TC Ziraat Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, ING Bank, Akbank, Odeabank, Halkbankası, Türkiye Ekonomi Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası ve Şekerbank’tır.

Bankalar Hangi Sigorta İle Çalışıyor?

Aracına trafik sigortası yaptırmak isteyen vatandaşlarımızın gitmesi gereken bankalar yukarıda belirttiğimiz gibidir. Bankalara yapılacak başvurular sırasında bilinmesi gereken temel durum ise, sigorta işlemi için bankaların yalnızca aracı bir kurum olmasıdır.

Çünkü, bankalarda yapılan bu sigorta işlemleri, aslında tamamen sigorta üzerine faaliyet göstermekte olan büyük firmaların hizmetlerine yönelik yapılmaktadır. Buna göre, tercih edebileceğiniz bankaların hangi sigorta firmaları ile çalıştığını da şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Vakıfbank – Güneş Sigorta
  • Garanti Bankası – Eureko Sigorta
  • Türkiye İş Bankası – Anadolu Sigorta
  • QNB Finansbank – SOMPO Japan ve Cigna Finans
  • TC Ziraat Bankası – Ziraat Sigorta
  • Akbank – Ak Sigorta, AXA Sigorta
  • Şekerbank – SBN Sigorta
  • Albaraka Türk Katılım Bankası – Securance Sigorta, Işık Sigorta, Güneş Sigorta

Görüldüğü üzere trafik sigortası yaptırmak için bankalara gidildiğinde her ne kadar daha uygun fiyatlar sizlere sunulsa da, hizmet tamamen sigorta firmalarından alınacaktır. Bundan dolayı hangi bankaya başvuru yapacağınıza karar verirken hem ödemeniz gereken fiyatlar hem de sigorta firmalarının sunduğu hizmetleri dikkate alarak karar vermelisiniz. Bu sayede uygun fiyata daha kaliteli hizmet alacak ve sorun yaşamayacaksınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 3 Temmuz 2017
Çok KötüKötüİyiÇok İyiHarika! (1 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Konu hakkında yorumunuzu yazın