Şaşırtıcı 5 Yöntem İle Kredi Notu Yükseltmek

yorumsuz
1.447 gösterim

Kredi notlarının sadece banka işlemlerinde değil, özellikle ticari faaliyetlerde de kullanılmaya başlamasının ardından, birçok kişi bu notların ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlamış oldu.

Kredi Kayıt Bürosu tarafından belirlenen yüzdeler ile hesaplanan bu kredi notları için yüksek bir nota sahip olanlar hem bankalarda hem de ticari faaliyetlerde sorun yaşamazken, düşük olanların finansal alanda birçok sorun yaşadığı bilinmektedir. Kredi notu yükseltmek için size belirteceğimiz beş şaşırtıcı yöntem sayesinde, sizler de kredi notundan yana yaşadığınız problemleri sonlandırabilir ve finansal hayatta daha başarılı olabilirsiniz.

  1. Kullanmadığınız Banka Hesaplarını Kapatın

Birçok kişi, farklı bankalar ile dönem dönem çalışmakta ve özellikle vadesiz mevduat hesabı kullanmaktadır. Boşta duran yani kullanılmayan vadesiz mevduat hesapları ise, her zaman için size risk yaratacaktır. Bu hesaplardan yapılacak hesap işletim bedelleri ya da diğer kesintiler yüzünden, Kredi Kayıt Bürosu, findeks puanınızı sabit tutacak ya da belirli değerlerde düşürecektir. Bundan dolayı kredi notu yükseltmek isteyen kişiler ilk olarak kullanmadıkları hesapları kapatmalıdırlar.

  1. Borçlarınızı Ödeyin

Kredi puanınız belirlenirken yalnızca bankalara olan borçlarınız değil, adınıza kayıtlı olan faturaların borçları da dikkate alınacaktır. Bundan dolayı hem bankaya olan borçlarınızı hem de adınıza gelen faturaların ödemesini düzenli yapmaya özen göstermelisiniz. Düşük miktarda borçlarınız varsa, bunları tek seferde kapatırsanız, hatta kredi kartı borcunuz ise kartınızı tamamen kapattırmanız, kredi notunuzu kısa sürede yükseltecektir.

  1. İstikrarlı Olun

Ödemeler zamanında yapılırken bunu alışkanlık haline getirin ve istikrarlı olun. Düzenli olarak borçlarınızı ödeyerek ilerleyen dönemlerde yeni problemlerin ortaya çıkmasını da engelleyebilirsiniz.

  1. Bankalarla Çalışmaya Devam Edin

Para hareketliliğinizi bankaların görmesi için ödemelerinizin tamamını ya da bir kısmını bankadan aldığınız kartlar ya da kredi kartları ile yapmaya çalışın. Eğer faturalarınızı otomatik ödeme talimatıyle öder, borçlarınızı da geciktirmeden yatırırsanız, kredi notunuz adeta tavan yapacaktır.

  1. Kredi ve Kredi Kartı Başvurularını Erteleyin

Kredi notu yükseltmek isteyen kişiler, istenilen not seviyesine ulaşana kadar yeni bir başvuru yapmamalıdırlar. Reddedilen her başvuru, hem banka sicilinizi hem de kredi notunuzu olumsuz yönde etkileyecektir. Bu sebepten dolayı sabırlı olup kredi puanınızı yükselttikten sonra yeni başvuru yapmalısınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 8 Temmuz 2017
Çok KötüKötüİyiÇok İyiHarika! (2 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Konu hakkında yorumunuzu yazın