ING Bank Kredi Notun Göre Faiz Oranları

yorumsuz
615 gösterim

İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişiler için hem internet üzerinden hem de banka şubelerinden başvuruları kabul eden ING Bank, bankacılık sektöründe çok da alışık olmadığımız bir hizmeti kredi paketinde sunmaktadır. Faiz oranları konusunda bir değişim yapan banka, kişilerin kredi notlarına göre faiz oranı sunmaktadır.

Kredi notuna göre faiz oranı belirlenirken, en az 1600 puanlık not olması şartı da bulunmaktadır. Eğer bu sınırın altında bir kredi notunuz varsa, bankanın normal ihtiyaç kredisi paketlerinde uygulamış olduğu faiz oranlarından faydalanmanız gerekecektir.

Kredi notuna göre faiz oranı sunan ING Bank, aşağıda belirteceğimiz aralıklar için şu şekilde faiz oranı belirlemektedir.

  • Kredi notunuz 1600 ve 1699 arasında yer alıyorsa, ihtiyaç kredisi başvurularınızda %1,49’luk faiz oranı sizlere sunulmaktadır.
  • Kredi notunuz 1700 ve 1749 aralığında ise, bu durumda ING Bank tarafından sunulan faiz oranı %1,39’a gerilemektedir.
  • Kredi notu 1750 ve 1799 aralığında olan kişilere sunulan faiz oranı %1,29’dur.
  • Kredi notu 1800 ve 1849 aralığındaki kişiler, %1,19 faiz oranından faydalanarak ihtiyaç kredisi kullanmaktadırlar.
  • Kredi notunda zirve değerler olarak adlandırabileceğimiz 1850 ve üzerindeki değerlerde bir nota sahipseniz, banka %1,09’luk faiz oranını sizler için sunacaktır.

Görüldüğü üzere, kişilerin kredi notları yalnızca bankalardan kredi alma konusunda değil, onlara sunulan faiz oranları açısından da oldukça iyi sonuçlar doğurmaktadır. Kredi başvuruları sırasında sizin hangi aralıkta olduğunuz ve hangi faiz oranından faydalanacağınız konusu ise, tamamen bankada yapılacak kredi notu sorgulama işleminden sonra belli olacaktır. Hiçbir ücret ödemeyeceğiniz bu sorgulama işleminden sonra, 1600 ve üzerinde bir kredi notuna sahipseniz, bankanın size sunacağı faiz oranları yukarıdaki gibidir.

Kredi notuna göre faiz oranı hizmeti veren ING Bank, onaylanacak kredilerde yalnızca kredi notunuzu dikkate almayacaktır. Bankaya sunacağınız gelir belgeniz ve bunlardan da önemlisi olan banka siciliniz, kredi başvurunuzun sonucunda son derece önemlidir.

Eğer banka sicilinizde kara liste veya kırmızı kalem cezası bulunmuyorsa ve düzenli bir işte çalışıyor, bu işten de gelir belgesi alabiliyorsanız, banka şubelerine giderek siz de bu fırsattan faydalanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 24 Temmuz 2017
Çok KötüKötüİyiÇok İyiHarika! (2 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Konu hakkında yorumunuzu yazın