Türkiye İş Bankası Kira Kredisi Kampanyası 2017

yorumsuz
322 gösterim

Konut fiyatlarının bir hayli fazla olması bireyleri zor durumda bırakmaktadır. Çoğu vatandaş birikim yapana kadar geçen sürede kiracı konumda yer almaktadır. Kira fiyatları birçok etkene göre farklılık göstermektedir. En önemli etkenler ise yaşanılan şehir ve oturulan evin değeridir. Fakat ev sahiplerine toplu ödemeler yapıldığı takdirde fiyatta az da olsa düşüş yaşanabilir. Kira bedelini peşin olarak ödediğiniz de daha uygun bir meblağ ödeyebilirsiniz. Yıllık olarak ödeyebileceğiniz kirayı Türkiye İş Bankası Kira Kredisi paketinden değerlendirerek gerekli olan bilgileri toplayabilirsiniz. İş bankası tarafından karşınıza çıkacak olan kira kredisinin en büyük avantajı ödenecek olan faiz tutarının düşük olmasıdır.

Konutunuza vereceğiniz meblağın daha uygun olması için yapacağınız kredi başvurularında bankaların oldukça hassas davrandıklarını göreceksiniz. Bankalar, bireylerin yapacağı kredi başvurularında aradaki farkı faiz oranları ile kapatmaması için dikkatli davranmaktadır. Kredi paketlerinde belirtilen faiz oranları 2017 yılından itibaren %1,25 olarak belirlenmiştir.

Bireylerin yararlanacağı kredi paketlerinde vade süresi kira kontratınıza bağlıdır. Kaç yıllık kira kontratınız varsa yıllara uygun olarak ödeme dağılımı yapılmaktadır. Bankadan alacağınız krediyle istenilen yıllara denk gelen kiralar peşin olarak ödenmektedir. Emlak komisyonu veya depozito gibi diğer ödemeler de krediye eklenebilir. Ödenmesi istenilen miktarın kira kontratında açık bir şekilde belirtilmiş olması önemlidir.

İş bankasından alınacak kira kredisi için bankanın bireylere sunmuş olduğu faiz oranları sabittir. %1,25 olan faiz oranı hangi miktar olursa olsun değişkenlik göstermemektedir. Eğer belirtilen değer sizler için uygunsa başvurunuzu en kısa sürede yapmanız mümkündür. İş Bankasının şubelerine giderek kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvurunuz tamamlandıktan sonra ödeme yapacağınız vade süresi, kredi teslim edildikten sonra en erken 30 gün sonraya yansımaktadır.

Ödemelerinizde kefil şartı bulunmamaktadır. Maksimum vade süresi 24 ay olurken bu süreçte kefil aramak zorunda kalmayacaksınız. Ancak, bankaya teslim edeceğiniz gelir belgesi veya banka sicilindeki uyuşmazlık sonucu banka sizden kefil talep edebilir.

İş Bankası Kira Kredisi Şartları Nelerdir?

Türkiye İş Bankasından yapacağınız kira kredisi başvurularında en önemli şart, düzenli bir gelirinizin olmasıdır. Aynı zamanda bankaya teslim edeceğiniz çeşitli belgeler bulunmaktadır. Bunlar arasında gelir belgesi ve banka sicili yer almaktadır. Kredi notu da başvurunuzda oldukça önemli bir etkendir. Doğrudan başvurunuzu etkileyebilir bu yüzden kredi notunuza da dikkat etmeniz de fayda vardır.

Kira kredisi için başvuru yapacak olan bireyler, İş Bankası şubelerini ziyaret etmektedir. Şubeye giderken kimliklerini ve gelir belgelerini yanında bulundurmaları gerekir. Ayrıca şubeye giderken oturdukları konutun ev sahibi ile yapılan kira kontratınında yanında bulunması gerekmektedir. Kira kontratında ev sahibi ile kiracı arasında anlaşılan kira bedeli, depozito veya komisyon dikkate alınarak kredi hesaplaması yapılır. Toplam tutar kira kontratının geçerli olduğu süreye yayılarak ödeme kolaylığı sağlanmış olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 1 Ağustos 2017
Çok KötüKötüİyiÇok İyiHarika! (2 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Konu hakkında yorumunuzu yazın