Şekerbank Kredi Kartı İptali

yorumsuz
227 gösterim

Mağazalardan veya intenet üzerinden yapılan alışverişlerde pratik bir şekilde ödeme kolaylığı sağlayan kredi kartları, bilinçsiz bir şekilde kullanıldığında birçok olumsuz durumu da beraberinde getirmektedir. Son zamanlarda iptal eğiliminde olan kredi kartlarında ödeme sorunlarının yaşanması iptali tetikleyen etkenler arasında bulunur. Aynı zamanda daha fazla harcama yapma isteğini uyandırması kredi kartının iptalini hızlandıran neden olabilir.

Her kredi kartının iptali mümkün olurken Şekerbank kredi kartı iptali de birçok yol ile yapılmaktadır. Kredi kartlarının birçok avantajlı yanı bulunsa da ödeme yaşanan sorunlardan dolayı bireyler zor durumda kalarak kartlarını iptal ettirebilirler. Kredi kartını iptal ettirmenin birden fazla yolu bulunmaktadır. Fakat kartınızı iptal ettirmeden önce borcunuzu kapatmış olacaksınız. Yani kredi kartınızda borç olmaması gerekecektir. Eğer kredi kartınızda borç bulunuyorsa banka iptal işleminizi devreye sokmayacaktır.

Kartınızın borcunu kapattıktan sonra ilk olarak dilekçe yazarak kredi kartınızı iptal ettirmek istediğinizi bildirebilirsiniz. Dilekçe de kişisel bilgilerinizi ve kredi kartı bilgilerinizi yazarak talebinizi dilekçe yoluyla bildireceksiniz. Şekerbank şubelerine giderek kredi kartınızın iptalini yaptırabilirsiniz. Aynı zamanda şubeye gitmeye gerek kalmadan kredi kartınızı iptal ettirebilirsiniz. Yedi yirmi dört ulaşabileceğiniz müşteri hizmetlerine isteğinizi bildireceksiniz.

Şekerbank müşteri hizmetlerine ulaşmak için 444 78 78 numaralı telefonu arayarak irtibata geçeceksiniz. Telefon bankacılığı sayesinde müşteri hizmetleri yetkisiyle konuşarak gerekli olan bilgileri verecek ve Şekerbank kredi kartı iptalini sağlayacaksınız.

Oldukça kolay olan işlemler arasından seçiminizi yaparak kartınızı devre dışı bırakabilirsiniz. Kredi kartı iptali için birden fazla yol bulunurken bu yollar arasından en uygun olanını değerlendireceksiniz. Aynı zamanda internet üzerinden de kartınızı iptal ettirmeniz mümkündür. Şekerbank kredi kartı iptali için internet bankacılığını kullanarak işleminizi bireysel bir şekilde kolaylıkla yapabilirsiniz. Bulunduğunuz mekandaki Şekerbank şubelerini de ziyaret edebilirsiniz.

Fakat şubeye gitmek zor geliyorsa ve çeşitli nedenlerden dolayı gidemiyorsanız müşteri hizmetlerine ulaşarak veya internet bankacılığını kullanarak iptal işlemini yapabilirsiniz. Kart bilgilerinizi ve kişisel bilgilerinizi kullanarak kısa sürede işleminizi gerçekleştireceksiniz. Gerek TC kimlik numaranızı kullanarak gerekse cep telefonunuzu kullanarak yapabileceğiniz işlemde başarılı sonucu elde etmeniz mümkündür.

Bir önceki yazımız olan BKM Express Nedir ve Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde BKM, BKM Express ve kredi kartı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 1 Ağustos 2017
Çok KötüKötüİyiÇok İyiHarika! (1 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Konu hakkında yorumunuzu yazın