Garanti Bankası Evlilik Kredisi

yorumsuz
438 gösterim

Bireylerin ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli olan nakit para, ihtiyaca göre bankaların uygulamış olduğu kredi kampanyalarından yararlanılarak cazibeli hale gelmektedir. Uygulanan kampanyalar arasında evlenmeyi düşünen bireyler için evlilik kredisi desteği de sunulmaktadır. Çoğu banka evlilik kredi desteğini sunarken Garanti Bankası da bu desteği evlenmek isteyen bireylere sunmaktadır.

Evlilik kredisinin iki türü bulunmaktadır. İlki devletin desteklediği ve faiz alınmadığı bir kredi türüdür. Ancak bu kredi türünün bazı şartları bulunmaktadır. Diğer evlilik kredisi türü de Garanti Bankası tarafından uygulunan ve ihtiyaç kredisi kapsamında evlenmek isteyen bireylere sunulan bir imkandır. Garanti bankası evlilik kredisi, ihtiyaç kredisi olurken şartları ona göre belirlenmektedir. Vade süresi en fazla 48 ay olarak bilinmektedir. Devlet desteği ise %20’ye varan oranlarda verilebilir.

Devlet Destekli Garanti Bankası Evlilik Kredisi

Çiftler bu krediden yararlanmak için öncelikle yapmaları gereken işlemler bulunmaktadır. İlk olarak Garanti Bankasından çeyiz hesabının açılması gerekir. Evlenecek olan bireyler ayrı ayrı birer hesap açarak ayda en az 105 TL yatırmalıdır. Ödemeler aylık veya 3 aylık olarak şekilde yapılabilir. Yapmış olduğunuz ödemeler sonucunda oluşan birikiminizin tutarı her birey için 5 bin TL olurken toplamda 10 bin TL olmaktadır.

Devlet Desteği Olmayan Evlilik Kredi

Garanti bankası devlet destekli olan çeyiz hesabı programı dahil olmayan bireyler içinde evlilik kredisi bulunmaktadır. Evlilik kredisi olan bu krediler aslında ihtiyaç kredisidir. Hesaplama işlemi yapılırken ihtiyaç kredisi göz önünde bulundurularak işlem yapılır.

25 bin TL’lik 48 ay vadeli bir evlilik kredisinde faiz oranı %1,39 olurken aylık olarak ödeme yapacağınız tutar 760 TL olacaktır. Bu halde 125 TL de kredi tahsis ücreti alınacaktır. Toplam olarak geri ödenecek tutar 36 bin 685 TL’ ye denk gelecektir.

50 bin TL’lik 48 ay vadeli bir evlilik kredisinde ise faiz oranı 25 bin TL’liğe göre daha düşük olacaktır. %1,29 olan faiz oranında ödemeler 1.483 TL olacaktır. Bu halde 250 TL de kredi tahsis ücreti alınacaktır. Toplam olarak geri ödenecek tutar ise 71 bin 486 TL’ye denk gelecektir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 5 Ağustos 2017
Çok KötüKötüİyiÇok İyiHarika! (3 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Konu hakkında yorumunuzu yazın