Kredi Kartının Limitini Yükseltmek

yorumsuz
308 gösterim

Kredi kartı başvurusu sırasında müşterilerin talep ettikleri gelire bağlı olarak banka tarafından kredi ilişkisi kurulmaktadır. Kredi kartı limitini yükseltmek istiyorsanız kullanıdığınız kredi kartı limitinin ne kadar olduğu önemli bir konudur. Kredi kartınızın limiti 500 TL ise limitini yükseltmeniz de herhangi bir sakınca görülmeyecektir.

Fakat kredi kartınızın limiti 20 bin TL ise bunu yükseltmeniz için yapılması gereken uygulamalar bulunmaktadır. Kartınızın limitini yükseltmek için birden fazla müracaat yollu bulunmaktadır. Bu yollar arasında en uygun olanı kredi kartı müşterisi olduğunuz bankanın müşteri hizmetlerine ulaşmak olacaktır. Telefon bankacılığını kullanarak da limit arttırımını devreye sokabilirsiniz. Bu şekilde işleminizi yaptığınız da dilediğiniz vakiti tercih edebilirsiniz.

İnternet bankacılığını kullanarak kredi kartı menüsünün alt başlıkları içinde bulunan limit artırım talebi butonuna tıklayarak talebinizi bildirmek olacaktır. Bu işlemden sonra ekranda karşınıza çıkan soruları cevaplandırıp onay butonuna tıklamaktır. Sorulan sorular genellikle aylık gelirinizle ilgilidir. Kredi kartı müşterisi olduğunuz bankanın şşubesine giderek kartınızın limitini yükseltebilirsiniz.

Kartın limitini arttırmak önceden oldukça basitti. Fakat BDDK kredi kartı kullanıcılarına ve kart sahibi olmak isteyen bieryler için çeşitli sınırlamalar getirmiştir. Kredi kartının limitini yükseltmek istiyorsanız bu işlemin gerçekleşmesi için dikkat edilmesi gereken en önemli konu aylık gelirinizdir. Aylık gelirinizin yüksek olması limit yükseltme talebinizi gerçekleştirebilir. Ticari işler amacıyla kredi kartı kullanıyorsanız banka ile irtibata geçerek durumu anlatmanız da fayda vardır.

Böylece bankanızdan ticari kredi kartı talep edebilirsiniz. Kredi kartı limitini yükseltmek için müşterisi olduğunuz bankanın şubesine giderek belgeleyemediğiniz ilave geliriniz olduğunu söylebilirsiniz. Bu durumda da herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmazsınız. Aylık geliriniz düşük olduğunda kredi kartı limitini arttırmak oldukça zor bir durum olacaktır.

Limit artırma işlemini talep ederken cebinize göre hareket etmeniz de fayda vardır. Limit yüksek olduğunda üzerinize büyük bir sorumluluk yüklenecektir. Harcamalarınızı yaparken hesap yapacak, bilinçli bir kullanıcı olarak kredi kartını kullanacaksınız. Bu şekilde kullandığınız da herhangi bir sorun ile karşılaşmanız mümkün değildir. Limit arttırma işleminin sonucunu da bir iki gün içinde öğrenmeniz mümkündür.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 6 Ağustos 2017
Çok KötüKötüİyiÇok İyiHarika! (1 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Konu hakkında yorumunuzu yazın