Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2017

yorumsuz
394 gösterim

Ülkemiz bankacılık sektöründe meydana gelen iyileşmelerin neticesi olarak başta konut kredileri olmak üzere birçok kredi paketindeki mevcut faiz oranlarının bir hayli gerilediğini görmekteyiz. Düşen faiz oranları ile birlikte de ihtiyaçlarını erteleyen kişiler doğrudan bankalara giderek kredi başvurusunda bulunmaktadır. Fakat, birçok kişi düşen faiz oranlarının yanı sıra faizsiz kredi alabilecekleri bankaları da araştırmaya başlamış durumdadır. Her ne kadar bankaların faizsiz hizmet sunmadığı bilinse de, belirli dönemlerde ortaya çıkan kredi kampanyaları ile birlikte bunun mümkün olduğunu bilmekteyiz.

Ekstra şartlar ya da düşük limitler ile alınabilecek faizsiz kredi için şuan yalnızca Denizbank’ın aktif bir kredi paketi bulunmaktadır. Banka müşterilerine yönelik geliştirilen bu kredi paketinde, yalnızca 15 bin TL’ye kadar başvurular kabul edilmektedir. Ayrıca, kişilerin başvuru yapabilmesi için bankada bulunan hesapları ile birlikte internet bankacılığına ya da mobil bankacılık uygulamasına giriş yapmaları gerekmektedir. İki platformdan birisini tercih ederek yapacağınız başvurularda, onaylanan kredinizi bankada bulunan hesabınızdan alabileceksiniz. Denizbank’ın bu kredisinden faydalanmak isteyenlerin, banka sicillerinin sorunsuz olması ve kredi notlarının da en az 1400 olması gerekmektedir.

Denizbank dışında faizsiz olarak kredi veren bankalar yılın belirli dönemlerinde karşımıza çıksa da şuan için böyle bir çalışma bulunmamaktadır. Bundan dolayı faiz ödemeden işlem yapmak isteyenlerin İslami bankacılık hizmeti vermekte olan katılım bankalarına başvuru yapmaları gerekmektedir. Katılım bankalarında İslama göre hizmet sunulduğundan dolayı herhangi bir faiz uygulaması bulunmamaktadır. Bunun yerine belirli oranlarda kar payı alınmaktadır.

Faizsiz Kredi Veren Katılım Bankaları

Faizsiz kredi almak isteyenlere yılın her döneminde hizmet veren katılım bankaları, müşterilerinin yapacakları başvuruları internet ortamından kabul etmektedir. Fakat, onaylanan kredilerin miktarı ne olursa olsun bireylerin doğrudan banka şubelerine giderek bankalar tarafından hazırlanan ve kredi işlemlerini resmiyete döken kredi kullanım sözleşmesini imzalaması gerekmektedir. Bu doğrultuda faiz ödemeden kredi başvurusu yapabileceğiniz katılım bankalarını şu şekilde sıralayabiliriz.

  1. Albaraka Türk Katılım Bankası
  2. Kuveyt Türk Katılım Bankası
  3. Ziraat Katılım Bankası
  4. Türkiye Finans Katılım Bankası
  5. Vakıf Katılım Bankası

Buradaki beş banka, yılın her döneminde müşterilerine faizsiz ve düşük kar payı ile kredi sunmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 12 Ağustos 2017
Çok KötüKötüİyiÇok İyiHarika! (1 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Konu hakkında yorumunuzu yazın