Kredi Yapılandırma Yapan Bankalar Tam Liste

yorumsuz
618 gösterim

Kredi borcunu ödemekte zorlananlar ya da zamanla düşen faiz oranları ile birlikte borcunu daha uygun hale getirmek isteyen kişiler, kredi yapılandırma işlemleri için bankalarına başvuru yapmaktadırlar. Yapılacak olan bu işlemde, kişilerin bankaya olan borçlarının hesaplanması, toplam borcun güncel faiz oranları ile değerlendirilerek tekrar vadelendirilmesi şeklinde gerçekleşmektedir. Ayrıca, kişilerin yapacakları yapılandırma başvurularında, son yapılan Bakanlar Kurulu açıklamaları doğrultusunda, 72 aya kadar yeniden yapılandırmalar yapılmaktadır. Hem kredi hem de kredi kartı borcunu kapsayan bu hizmet için tüm bankalardan hizmet alınabilmektedir.

Kredi yapılandırma için hangi bankalara başvuru yapılacağını da şu şekilde listeleyebiliriz.

 1. Albaraka Türk Katılım Bankası
 2. Anadolu Bank
 3. Abank
 4. Denizbank
 5. Burgan Bank
 6. Garanti Bankası
 7. QNB Finansbank
 8. Fibabanka
 9. Halkbank
 10. Ing Bank
 11. HSBC
 12. Türkiye İş Bankası
 13. Kuveyt Türk Katılım Bankası
 14. Odeabank
 15. Türk Ejkonomi Bankası (TEB)
 16. Turkich Bank
 17. ICBC Turkey
 18. Türkiye Finans Katılım Bankası
 19. PTT Bank
 20. Vakıfbank
 21. Şekerbank
 22. Ziraat Bankası
 23. Yapı ve Kredi Bankası
 24. Bank Pozitif
 25. Adabank
 26. Deutsche Bank
 27. Diler Yatırım Bankası
 28. Aktif Bank

Yukarıdaki bankalardan almış olduğunuz bir kredi hizmeti varsa ve borcunuzu ödeyemediğinizden dolayı ya da düşük faiz oranları ile borcunuzun tekrar hesaplanmasını istiyorsanız, banka şubelerine kimliğiniz ile birlikte giderek işlemleri başlatabilirsiniz.

Kredi Yapılandırma İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi yapılandırma işlemleri her zaman için size fayda sağlayacak diye bir kural yoktur. Çünkü, bankalarda yapılacak olan yapılandırma işlemlerinde her ne kadar düşük faizler gözünüze çarpıyor olsa da, söz konusu kredi paketi ile mevcut kredi hizmetlerindeki masraflarda değişiklik söz konusu olabilmektedir. Bundan dolayı refinansman işlemi yapılırken kişilerin yalnızca kredi faiz oranlarına değil, kredi tahsis ücreti, dosya masrafı, sigorta masrafları ve diğer ücretleri de araştırması gerekmektedir. Eğer kredi faiz oranları düştüğü için doğrudan başvuru yaparsanız, hem bankaya daha fazla kredi borcu ödemek durumunda kalabilir hem de bu borcu ödemekte de aynı şekilde zorlanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 12 Ağustos 2017
Çok KötüKötüİyiÇok İyiHarika! (2 oy verildi, ortalama: 4,50 / 5)
Loading...

Konu hakkında yorumunuzu yazın