Hoşgeldin Faizi Veren Bankalar 2017

yorumsuz
964 gösterim

Birikimlerinizin olduğu gibi kalmasını değil de banka faizleri ile birlikte değerlenmesini istiyorsanız, birçok bankanın sunduğu vadeli mevduat hesaplarından faydalanabilirsiniz. Vadeli mevduat hesaplarında, bankadan bankaya değişen faiz oranları bulunmaktadır. Ayrıca, birçok banka tarafından da kişilerin kendilerini tercih etmesi amacı ile hoşgeldin faizi adı altında ekstra faiz verdikleri bilinmektedir. Sunulan bu ekstra faizler ise, belirli zaman aralığı için geçerli olmaktadır. Şuan sunulmakta olan bu kampanyaya baktığımızda kimi bankanın 3 ay kiminin ise yalnızca ilk ay olmak üzere fazladan faiz uyguladığından söz edebiliriz.

Hoşgeldin faizi sunan bankalara bakacak olursak; aşağıdaki sıralamayı yapabiliriz.

  1. ING Bank Turuncu Hesap
  2. Akbank Direkt Serbest Hesap
  3. Garanti Bankası E-Vadeli Mevduat Hesabı
  4. Odeabank Oksijen Hesap

ING Bank Turuncu Hesap

ING Bank’ın vadeli mevduat hesabı açtırmak isteyen kişilere sunmuş olduğu bu hizmette, sunulacak olan ekstra faiz oranları, hesap açılışından itibaren ilk 60 gün içinde geçerlidir. Ayrıca bu faiz oranından faydalanacak kişilerin daha önce ING Bank’tan bir vadeli hesap açtırmamış olmamaları gerekmektedir. Bankanın sunduğu bu ekstra faizin oranı ise %13,50’dir. 20 bin TL’lik yatırım yapıldığında, ilk ay için faiz oranı 330 TL getiri sağlayacaktır.

Akbank Direkt Serbest Hesap

Akbank’ın vadeli mevduat hizmeti olan Direkt Serbest Hesap, ilk kez hesap açtıran kişilere 30 günlük süre ile sunulmaktadır. Ayrıca burada sunulan faiz oranları da %13,50’dir. Açtıracağınız hesapta, 250 bin TL’ye kadar olan yatırımlarınızda, bu faiz oranından faydalanacaksınız. Bu değerin üzerinde bir yatırım yapıldığında ise 250 bin TL’ye kadar %13,5 faiz oranı uygulanırken, üzerindeki değere normal faiz oranı uygulanacaktır.

Garanti Bankası E-Vadeli Hesap

Garanti Bankası’ndan hesap açtırmak isteyen kişiler, 75 bin TL’nin üzerinde yatırım yaptıkları zaman %12’lik faiz oranından faydalanacaktır: 75 bin TL’nin altındaki yatırımlara ise 30 gün yani bir dönem geçerli olacak %11 faiz uygulanacaktır.

Odeabank Oksihen Hesap

Hoşgeldin faizi veren bankalar arasında en yüksek faiz oranına sahip olan Odeabank, 2 bin TL ve üzerinde yatırım yapan müşterilerine %14,50’lik faiz sunmaktadır. Bankanın bu ayrıcalıklı hizmeti ise beraberinde normal faiz oranlarına dönecektir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 19 Ağustos 2017
Çok KötüKötüİyiÇok İyiHarika! (Henüz değerlendirme yok.)
Loading...

Konu hakkında yorumunuzu yazın