Halkbank Kredi Yapılandırma 2017

yorumsuz
758 gösterim

Kredi yapılandırma işlemi ile birçok avantajlı yanı da ortaya çıkaracaksınız. Eğer kredi kartı borcunuzu ödemekte zorluk çekiyorsanız yapmanız gereken ilk işlem bankanızla görüşmek ve borçlarınızı yapılandırmak olacaktır. Ayrıca maddi konuda oluşan sıkıntılarınız ortadan kalktıysa yine kredi yapılandırma işlemi ile borcunuzu kısa vadede kapatmanız mümkündür. Birçok banka bireylere bu kolaylığı sağlarken Halkbank da bireylerin karşına bu fırsatla çıkmıştır. Halkbank kredi yapılandırma işlemini aktif hale getirmek için başvurunuzu yapmanız gerekir. İster müşteri hizmetleri yoluyla talebinizi bildirebilir isterseniz de Halbank’ın şubesine giderek talebinizi bildirebilirsiniz.

Halkbankası’ndan çekmiş olduğunuz krediyi ödemekte zorluk yaşıyorsanız bankayla görüşerek talebinizi bildirebilirsiniz. Yapılandırma işlemini devreye sokmadığınız takdirde sonuçları sizin için daha ağır olacaktır. Borcunuzu ödemediğiniz takdirde kredi notunuz düşerken kredi sicilinizi de etkileyecektir. Bu durumda bankalardan tekrar kredi çekmek istediğiniz de talebiniz geri çevrilecektir. Halkbank kredi yapılandırma uygulamasıyla kredi borcunuzu normalden daha erken kapatabilirsiniz. Aynı zamanda ara ödeme yaparak yeni bir ödeme planını bankayla birlikte yapabilirsiniz. Bu durumda kredi vade süresini kısaltabilirsiniz.

Faizlerin Düşmesinin Ardından Kredi Yapılandırma

Halkbankası’ndan çekmiş olduğunuz krediden sonra kredi faiz oranında yaşanan düşüş ile yine yapılandırma işlemini yaptırabilirsiniz. Bu esnada bankayla detaylı bir şekilde hesaplama işlemi yapmanız da fayda vardır. Kredi borcunuzun erken kapatma miktarıyla yapılandırma işlemi sonrasında ödeyeceğiniz toplam geri ödeme miktarını karşılaştırarak hesaplama işlemini yapacaksınız. Ayrıca hesaplama işlemini yaparken yeni yapılandırma kredisi masraflarını kesinlikle göz önünde bulundurmanız gerekir.

Halkbank kredi yapılandırma başvurunuzu şubelere giderek yapabilirsiniz. Aynı zamanda bireysel müşteri temsilcisini de arayarak gerekli olan bilgileri alabilir, talebinizi bildirebilirsiniz. İnternet üzerinden Halbank’ın resmi internet sitesine girerek kredi hesaplama araçlarını kullanabilirsiniz. 0850 222 0 400 ya da 444 0 400 numaraları arayarak başvurunuzu bu yolla da yapabilirsiniz. Başvuru sırasında gerekli olan belgeler ise kimliğinizdir. Eğer banka yapılandırma işleminin yapılamayacağını dile getiriyorsa dilekçe yazarak resmi müracaat işleminizi kullanmanız da fayda vardır. Yazmış olduğunuz dilekçe kısa sürede sonuçlanarak size bildirecektir. Dilekçe sonucunda yapılandırma işleminin yapılması herhangi bir sebepten dolayı olumsuz olduğunda neden işlemin yapılamayacağı da yazılacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 20 Ağustos 2017
Çok KötüKötüİyiÇok İyiHarika! (Henüz değerlendirme yok.)
Loading...

Konu hakkında yorumunuzu yazın