Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme ve Sorgulama [DETAYLI]

10 yorum
4.778 gösterim

Findeks üzerinden yapılan sorgulama işlemlerinde ve bankalar aracılığı ile yapılacak kredi notu sorgulama işlemlerinde, 9 TL’lik bir ücret tahsili söz konusudur. Kişiler bu ücreti ödemek istemedikleri durumda neler yapacakları hakkında araştırma yaparken, bir takım yöntemlerin olduğu da açık bir şekilde görülmektedir. Ücretsiz kredi notu öğrenme için başvurulacak yöntemleri, aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

Sorgulama işlemine ücret vermemek isteyenler, genellikle bankalara yeni bir başvuru yapacakları zaman görevlilerden yardım istemektedirler. Çünkü banka şubelerinden yapılacak olan tüm başvuru işlemlerinde, bireylerin vatandaşlık numaraları üzerinden kredi notu sorgulaması yapılmaktadır.Bankalar ücretsiz bir şekilde sorgulama yaptığından dolayı bireyler başvuru sırasında kredi notlarını öğrenmek için talepte bulunabilecektir.Bunun dışında, bankalardan kredi notunuzu öğrenememiş olsanız bile,

Findeks hesabınıza giriş yaparak banka tarafından yapılan sorgulama işleminin raporuna ulaşabilirsiniz. Findeks üzerinden sorgulama yapıldığından dolayı hem Findeks Risk Raporu hem de kredi notu sonucunuza bu yöntemle ulaşabilirsiniz.Findeks günümüzde yalnızca bankalar tarafından değil, Rent a Car ya da bunun gibi ticari faaliyetlerde bulunan işletmeler tarafından da kullanılmaktadır. Bu noktalarda kredi notu sorgulaması yapılacak olduğunda, görevlilerden kredi notu sonucunuzu talep edebilirsiniz.

Eğer sonucunuzu bu yolla öğrenemezseniz, yine Findeks üzerinden geçmiş sorgulamalarınızı kontrol ederek, yapılan sorgulamanın detaylarına ulaşabilirsiniz.Taksitli bir şekilde telefon alınamadığından dolayı operatör firmaları bilindiği gibi tarifeye ek olacak şekilde hizmet sunmaktadır. Bu hizmetten faydalanacak olan kişilerin ise KKB notları sorgulanmaktadır. Görevliden yardım isteyerek, kolaylıkla kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. İşletmeler de ek bir ücret ödemediklerinden dolayı sizden bir ücret talebinde bulunmayacaktır.

Yukarıdaki 3 yöntem sayesinde ücretsiz kredi notu öğrenme işlemi mümkün olmaktadır. Genel olarak kişilerin yapması gereken ise, hangi kurumda yapılırsa yapılsın sorgulama işleminden sonra Findeks hesabına giriş yapmaktır.

Çünkü, Findeks sisteminde siz yapmasanız bile sizin adınıza yapılan tüm sorgulamalar kayıt altına alınmaktadır. Bundan dolayı Findeks hesabınıza giriş yapmalı, Findeks hesabınız yoksa da doğrudan bir hesap oluşturmalısınız. Hesaba giriş yaptıktan sonra yapacağınız geçmiş dönem sorgulama işlemlerinde, kredi notu sonucunuz, borç ve bakiye bilgileriniz ile Findeks Risk Raporu analizinize ulaşabileceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 26 Ağustos 2017
Çok KötüKötüİyiÇok İyiHarika! (21 oy verildi, ortalama: 4,52 / 5)
Loading...

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme ve Sorgulama [DETAYLI] (10 Yorum)