Ziraat Bankası Kredi Yapılandırma

yorumsuz
1.273 gösterim

Kredi borcunu erken kapatmak isteyen bireyler, kredi borcunu ödemekte zorluk çeken bireyler ve kredi faizlerinde yaşanan düşüş bireyleri yapılandırma yoluna itmektedir. Fakat her kredi faiz oranı düşüşü yapılandırmanın daha cazip olduğu anlamına gelmez. Kimi durumlarda yapılandırma işlemi zarar etmenizi bile sağlayabilir. Bu yüzden kredi yapılandırma işlemini uygulamaya sokmadan önce hesabınızı yapmanız gerekir. Ziraat Bankası’na giderek yetkililer ile kredi yapılandırma işleminin cazip olup olmadığını tartabilirsiniz.

Tüm bankalarda olduğu gibi Ziraat Bankası kredi yapılandırma işleminde de dikkat etmeniz gereken en önemli konu toplam geri ödeme miktarıdır. Çekmiş olduğunuz kredinin erken kapatma tutarını hesaplayacaksınız. Aynı zamanda kredinin erken kapatma tutarını Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak da öğrenmeniz mümkündür.

0850 220 0 000 numaralı telefondan iletişime geçerek gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. Mevcut faiz oranı üzerinden yeni bir kredi çektiğinizde ve bu kredinin de toplam geri ödeme mikatarının ne kadar olduğunu hesaplayacaksınız. Hesaplarınız sonucunda avantajlı olan durum hangisi olursa onu seçeceksiniz.

Kredi borçlarının tahsilini daha kolay hale getiren bankalar, 48 ay vade ile tüketici kredisi çekebilirken 72 ay vade ile de ihtiyaç kredisi çekebilmektedir. Ziraat Bankası da 72 ay vade ile kredi yapılandırma işlemini aktif hale getirmiştir. Bu durumdan faydalanmak için bazı şartların yerine getirilmiş olması gerekmektedir. En önemli şart ise kredi kartı borcunuzun takibe girmemiş olmasıdır.

Ziraat Bankası 72 Ay Kredi Yapılandırma

Kredi borcunuzu 72 ay yapılandırma işlemine tabii tutmak için kredi kartı borcunuzun takibe alınmamış olması gerekir. Borcunuzun yasal olarak takibe alınmamış olması önemli bir konudur. Aksi takdirde yapılandırma işlemi kredi borcu olan bireye uygulanmamaktadır. Ziraat Bankası’nın şubelerine giderek başvurunuzu yapmanız mümkündür. Bu hak tüketiciye bir kez tanınmaktadır. En iyi şekilde değerlendirmek ise sizin elinizdedir.

Ziraat Bankası kredi yapılandırma işlemleri sonrasında kişiye yapılan hayat sigortası gibi sigortaları banka yetkisinin iptal etmesi gerekir. Eğer işleminizi bireysel müşteri hizmetlerini arayarak yapmayı tercih ediyorsanız bu durumu hatırlamanız da fayda vardır. Aksi takdirde banka tarafından gereksiz yere iki kez sigortalanmış olacaksınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 26 Ağustos 2017
Çok KötüKötüİyiÇok İyiHarika! (1 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Konu hakkında yorumunuzu yazın