Ziraat Bankası Traktör Kredisi

yorumsuz
919 gösterim

Devlet tarafından köye dönüş yapmaya karar veren ya da kırsal alanda üretim yapan kişilere birçok farklı alanda destek sunulmaktadır. Hem tarımsal ve hayvansal üretim yöntemlerine hem de üretimde kullanılacak makineler ve araçlar için sunulan bu desteklerde, yeni bir traktör almak isteyen ya da mevcut traktörünü değiştirmek isteyenlere de çok özel hizmetler sunulmaktadır. Traktör kredisi konusunda sunulacak olan hizmetler ise, Ziraat Bankası aracılığı ile sunulmaktadır.

Ziraat Bankası’nın traktör kredisi kullanmak isteyen kişiler için hazırladığı kredi paketi, kesinlikle normal tüketici kredilerinden farklıdır. Devlet destekli olarak verilen ve Bakanlar Kurulu gereklerine uygun olarak hazırlanan kredi paketinde, yıllık olarak faiz uygulaması bulunmaktadır.

Yeni traktör alacak ya da değişim yapacak olan kişiler, yıllık %6 oranında hazırlanan kredi paketinden faydalanabilecektir. Ayrıca, yatırım kredisi olarak sunulan bu hizmetten aylık %0,50 faiz oranı kullanarak da faydalanabilirsiniz.

Traktör Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası şubelerine giderek %0,50 aylık kredi faiz oranından faydalanarak başvuru yapacak olan kişiler için örnek hesaplama yapalım. Eğer başvuru alınan kredi miktarının 50 bin TL olduğunu varsayarsak, 50 bin TL’lik kredi için 36 ay boyunca aylık 1.550 TL ödeme yapılması gerekmektedir. Yıllık faiz oranı üzerinden yaptığımız bu hesaplama, sıfır km traktörlerde geçerlidir. Eğer ikinci el traktör kredisi için başvuru yapacaksanız bu durumda bankanın size sunacağı faiz oranı yıllık %6 seviyesine çıkacaktır.

İkinci el traktör alımlarında faydalanacağınız yıllık %6 faiz oranının yanında, 36 aylık vade süresi aynı şekilde karşımıza çıkmaktadır. Fakat, ikinci el traktörler için yapacağınız kredi başvurularında, traktör değerinin %75’lik kısmına kredi desteği alabilirsiniz. Bunun için de Ziraat Bankası ikinci el araçların kasko değerini dikkate almaktadır.

Eğer ikinci el traktör 5 yaşını geçmemişse ve değeri de 100 bin TL ise, bu durumda bankadan alacağınız kredinin miktarı 75 bin TL olacaktır. Hem sıfır hem de iki el traktörler için kredi başvurusu yaptığınızda, 36 aylık ya da seçtiğiniz vade süresi boyunca traktör bankaya ipotek ettirilecektir. Borç bitiminde ise aynı gün noter huzurunda ipotek kaldırılacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 28 Ağustos 2017
Çok KötüKötüİyiÇok İyiHarika! (8 oy verildi, ortalama: 4,50 / 5)
Loading...

Konu hakkında yorumunuzu yazın