Kredi Yaş Sınırı Kaçtır?

1 yorum
665 gösterim

Bankacılık sektörü her geçen gün gelişmeye devam ederken, hemen hemen her birey kredi kartı kullanarak bankaların sunmuş olduğu çeşitli kampanyalardan yararlanmaktadır. Bankalardan çekmek istediğiniz kredi için bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar arasında yaş sınırı da yer almaktadır. Yaş sınırlaması, kredi başvurusu yapan bireyin borcunu ödeyip ödeyemeceği ile ilgili bir durumdur.

Her bankanın uygulamış olduğu politika farklıdır. Bu sebepten dolayı yaş sınırlaması da her bankada farklılık göstermektedir. Kredi yaş sınırı, yaşlı olan bireylerin talep ettikleri konut kredisi miktarında olumsuz yanıt alabilirler. Kredi yaş sınırında üst sınır olduğu gibi alt sınırda bulunmaktadır. Çoğu banka 18 yaşından küçük olan bireylere kredi vermemektedir. Kişi ne iş ile uğraşırsa uğraşsın kredi sahibi olamaz.

Kredi Yaş Sınırının Aşılması

Birçok banka, birey kaç yaşında olursa olsun kefil gösterdiğinde kredi vermektedir. Aynı zamanda talep edilen kredi miktarına göre ipotek gösterdiğinizde de kredi sahibi olmanız mümkündür. Yaşlı olan bireylerin gösterecekleri taşınır veya taşınmaz ipoteğin, çekecekleri kredinin %50’sini karşılaması gerekmektedir. İpotek gösteren yaşlı bireylerden ipotek eksper ücreti istenmektedir. Tüm bunlar doğrultusunda kredi başvurusu gerçekleştirilir. Kişinin yaş kaç olursa olsun risk grubu tespit edilirken kredi sorgulaması yapılır.

70 yaş üzerine kredi veren bankalar yaş grubuna göre kredi limitlerini düşürürken faiz oranlarını da artırmaktadır. Yaşlı olan bireyler, yüksek faiz oranlarına maruz kalırken kefil göstermeleri de gerekmektedir. Aynı zamanda banka tarafından uygulanan kredi sigortaları da yaşlı olan bireylere daha yüksek oranda tutulmaktadır.

Senetle Kredi İçin Yaş Sınırı

Bankaların uygulamış olduğu politikalar arasında yaş sınırı da bulunmaktadır. Her bankanın kredi yaş sınırı birbirinden farklıdır. Fakat yaş sınırına takılan bireyler, acil kredi taleplerini farklı yollarla giderebilirler. Bu yollar arasında kuyumcular, senetle beyaz eşya satan firmalar ve senetle telefon satan firmalar bulunmaktadır. Belirtilen firmalardan birebir senetle kredi alamasanız da yaş sınırı olmadan almış olduğunuz cep telefonunu uygun bir fiyata satarak kredi ihtiyacınızı karşılamış olacaksınız. Bankaların resmi internet sitelerinden araştırmalarınızı yaparak yaş sınırları hakkında detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabilir ve kredi başvurunuzu kısa sürede yapabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 5 Eylül 2017
Çok KötüKötüİyiÇok İyiHarika! (1 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Kredi Yaş Sınırı Kaçtır? (1 Yorum)