Borcundan Dolayı Kredi Yapılandırma Yapan Bankalar

yorumsuz
535 gösterim

Günümüzde kredi kartı kullanan kişilerin sayısı giderek artış göstermektedir. Kişiler, artık birden fazla kredi kartı kullanarak nakit para ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Aynı zamanda bankaların uygulamış olduğu kampanyalardan yararlanarak, fırsatları yakalamaktadır.

Fakat bilinçsiz kullanım sonucunda oluşan kredi borçları bir süre sonra bireylerin yaşamlarını zora sokmaktadır. Bankalar, kişilerin tercihleri doğrultusunda ve borç durumuna göre iki şekilde kredi yapılandırma işlemini yapmaktadır.

Borcundan dolayı kredi yapılandırma yapan bankaların sayısı oldukça fazla olurken müşterisi olduğunuz bankanın şubesine giderek detaylı bir şekilde bilgi almanız da fayda vardır. Faiz oranlarının düşmesiyle birlikte hem faiz oranını hem de toplam kredi maliyetini düşürmek için kredi yapılandırma işlemini aktif hale getirebilirsiniz. Ayrıca özel sebeplerden dolayı kredi borcunuzu ödeyemediğiniz takdirde yapılandırma işlemi yapılabilir.

Kredi Yapılandırması Yapan Bankalar

  • Ziraat Bankası
  • Vakıfbank
  • Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)
  • QNB Finansbank
  • Denizbank
  • Yapı Kredi Bankası
  • Garanti Bankası
  • Türkiye İş Bankası

Belirtilen bankalardan almış olduğunuz kredinin türü fark etmeksizin güncel faiz oranları 72 ay vade süresi ile borcunuzu yapılandırabilirsiniz.

Kredi Yapılandırma İşleminde Gerekli Olan Belgeler

Borcundan dolayı kredi yapılandırma yapan bankalar, yapılandırma işlemini yaparken çok sayıda belgeye ihtiyaç duymamaktadır. Yalnızca kimliğiniz ile yapılandırma işlemini aktif hale getirmeniz mümkündür. Müşterisi olduğunuz bankadan yapacağınız başvuru sırasında nüfus cüzdanı ile tüm bilgileriniz görünür hale gelecektir. Toplam borcunuz, gecikme süresi veya kalan taksit tutarlarınız gibi detaylı bilgiler net bir şekilde yetkililer tarafından görünür hale gelecektir. Tüm bunlara ek olarak gelir belgesi veya maaş bordrosu getirmenize gerek yoktur.

Borcundan dolayı kredi yapılandırma yapan bankalara başvurmak için bankanın şubesine gitmeniz gerekecektir. Ayrıca yapılandırma işleminde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Müşterisi olduğunuz bankanın faiz oranlarının güncel olup olmadığına dikkat edeceksiniz. Kredi paketlerinde size sunulan masraflar ve sigorta bedeli gibi harcamalara da dikkat etmeniz gerekir. Yapılandırma işlemini tercih etmeden önce kendi hesabınızı yapmanız gerekir. Bu şekilde hareket ettiğiniz takdirde kar ve zarar durumunuzu da ortaya koyacak ve doğru olanı tercih edeceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 22 Eylül 2017
Çok KötüKötüİyiÇok İyiHarika! (2 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Konu hakkında yorumunuzu yazın