Garanti Bankası Kredi Yapılandırma

1 yorum
1.519 gösterim

Kredi yapılandırma işlemi sırasında uygulanan politikalar hemen hemen aynıdır. Vade süreleri, faiz oranları ve oluşan masraflarda küçük değişikliklere rastlanmaktadır. Kredi yapılandırma işlemi birçok durumda aktif hale getirilebilir. Kimi zaman ödenmekte zorlanan bir kredi kimi zaman ise düşen faiz oranları bu duruma örnek olabilir.

Çekmiş olduğunuz kredi ister Garanti Bankasına ait olsun isterseniz de başka bir bankaya ait olsun kredi borcunuzu Garanti Bankası’ndan yapılandırabilirsiniz. Garanti Bankası müşterisiyseniz ve kredinizi yapılandırma istiyorsanız yapmanız gereken işlem oldukça basittir. Bireysel müşteri temsilcileri ile kredi yapılandırma işlemini kısa sürede yapabilirsiniz. Eğer Garanti Bankası müşterisi değilseniz borcunuzu transfer ederek Garanti Bankası ile kredi borcunuzu yapılandıracaksınız.

Garanti Bankası kredi yapılandırma işlemini yaparken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Konut kredisi yapılandırma işlemleri esnasında bankalar tarafından alınan erken ödeme cezalarına dikkat etmeniz de fayda bulunmaktadır. Erken ödeme cezaları kredinizin kalan vade süresine göre belirlenmektedir. Eğer 36 aydan az vadeniz kalmış ise %2 oranında , 36 aydan fazla vadeniz kalmış ise %1 oranında ceza uygulanmaktadır.

Konut kredilerinde geçerli olan bu durum böyle bakıldığında az gibi görünebilir. Fakat konut kredilerinde rakamlar bir hayli yüksek olduğu için cezaların miktarı da yüklü olacaktır. İhtiyaç kredilerinde ise herhangi bir erken ödeme cezası bulunmamaktadır.

Garanti Bankası Bonus Kredi Kartları ve Yeniden Yapılandırma İşlemi

Garanti Bankası kredi yapılandırma işleminde talebinizi en yakın şubeye giderek bildireceksiniz. Banka yetkilisi ile görüşerek borcun artmasını önlemiş olacaksınız. Aynı zamanda borcun ödenmez bir hal alması ve borcun faizle katlanması gibi olumsuz durumları engelleyerek çeşitli tedbirler alacaksınız. Borcunuzu taksitlendirmek için 444 0 333 numaralı telefon bankacılığından istediğiniz işlemi oturduğunuz yerden yapabileceksiniz.

Kredinizi belirtilen süreden daha kısa sürede kapatmak istiyorsanız erken kapatma miktarını banka görevlisi ile öğrenebilirsiniz. Yeni kredi teklifinin toplam geri ödeme miktarını da öğrenip erken kapatma miktarı ile karşılaştıracaksınız. Bu durumda avantajlı olan taraf hangisi olursa seçiminizi o yönde yapmanız doğru olacaktır. Garanti Bankası kredi yapılandırma esnasında şubelere giderek iki durumu da banka görevlileri ile detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 22 Eylül 2017
Çok KötüKötüİyiÇok İyiHarika! (3 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Garanti Bankası Kredi Yapılandırma (1 Yorum)

  1. Biliyorum faizler gunluk asagi yukari azda olsa oynama yapabiliyor lakin yapilandirma faizleriyle ilgili olarak hic bir sonuc vèrilmemis normal faiz ne yapilandirma faizi ne ogrenmek isterim.burda bu konuyla ilgili bir cok sayfa var ama hicbiri faydali degil isin gèrcegi cogu gereksiz bilgi bence