Enpara Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

yorumsuz
674 gösterim

QNB Finansbank, ülkemizde bir ilke imza atarak hiçbir bankacılık işleminde masraf almayacağı ve kişilerin anında işlem yapabilmelerinin mümkün olduğu şubesiz bankacılık hizmetini kullanıma sunmuştur. Enpara isminde sunulan bu hizmet, ülkemizde yıllardır kullanılmakta ve şuan şubesiz bankacılık alanında hizmet sunan bankalar arasında da en dikkat çekenlerinden birisi haline gelmiştir.

Banka, yalnızca mevduat hesaplarında değil, kredi kullanmak isteyen kişilere de ayrıcalıklı olarak hizmet sunmaktadır. Enpara kredi başvurusu yapacak olan kişiler, 18 yaşını tamamlıyorsa, hiçbir şekilde QNB Finansbank şubesine gitmeye gerek kalmadan, doğrudan kredilerini kullanabilecekler. Bunun için ise kişilerin Enpara mobil uygulamasını kullanıyor olması ya da Enpara internet hesaplarına giriş yapabiliyor olmaları gerekmektedir.

Enpara kredi başvurusu işlemlerinde hiçbir şekilde gelir belgesi talebi size sunulmayacaktır. Çünkü, hiçbir şekilde şubeye bağlı kalmadan gerçekleştirdiğiniz bankacılık işlemlerinde, yine internet aracılığı ile başvurunuzu yapacak ve sonrasında onay ya da red durumuna göre gereken işlemleri yapacaksınız. Banka kişilerden gelir belgesi istemediğinden dolayı, doğrudan Findeks geçmişinize bakacak ve ardından size bir sonuç bildirecektir. Eğer daha önce de kredi kullanmışsanız ve bu hizmeti de sorunsuz bir şekilde geri ödemişseniz, haliyle de kredi siciliniz ve kredi puanınızda bir bozukluk yoksa, doğrudan onay alabileceksiniz.

Daha önce kredi kullanmamış olan kişiler ise, bankalarda bulunan para akışları, birikim miktarları ve kredi geçmişleri göz önünde bulundurularak bir yanıt alacaktır. Eğer kredi notları ve banka sicillerinde bir problem yoksa, ilk kredileri olacağından dolayı 10 bin TL gibi bir tutar için onay alabilecektirler. Eğer bu hizmeti sorunsuz öderlerse, devamında yeni kredi kullanımında da buluınabilecekler.

Enpara müşterilerinin kredi başvurusu yapabilmeleri için Enpara mobil uygulamasına giriş yapmaları ve ardından Krediler menüsünü seçmeleri gerekmektedir. Enpara kredi başvurusu sırasında ne kadar bir başvuru yapacağınızı, aylık ne kadar bir gelire sahip olduğunuzu ve buna ek olarak istenen bilgileri doldurmanız, kredi başvurusu için yeterli olacaktır. Yapılan başvurunuz, banka tarafından incelenecek ve Enpara üyeliği sırasında belirttiğiniz cep telefonu numaranıza başvuru sonucunuz gelecektir. Onaylandıktan sonra kredinizi de 24 saat içinde hesabınızda görebileceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2017
Çok KötüKötüİyiÇok İyiHarika! (1 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Konu hakkında yorumunuzu yazın