Ziraat Bankası Genç Bankkart Kredi Kartı Başvurusu

yorumsuz
1.769 gösterim

Üniversite öğrencileri, eğitim hayatları boyunca masraflarını karşılayabilmek, ailelerine yük olmamak ve devlet güvencesinde kalabilmek amacıyla, Kredi ve Yurtlar Kurumu’na burs başvurusunda bulunmaktadır. Yapılan başvuru işlemleri sonucunda, kişilerin ailevi ve ekonomik durumları göz önünde bulundurularak, geri ödemesiz olarak burs ya da ilerleyen dönemlerde geri ödenme şartı ile aylık kredi verilmektedir.

Kişiler hangi burs imkanlarından faydalanmışsa, ödemeler Ziraat Bankası aracılığı ile onlara sunulacaktır. Burs ve kredi ödemelerini yapan Ziraat Bankası, bunun için de Genç Bank Kart isminde bir hizmet ortaya çıkarmıştır. Genç Bank Kart kredi kartı ve vadesiz hesap kartının tek bir kartta birleştiği bu hesapta, kişiler hem burslarını hem de ekstra harcamalarını yapmak için kredi kartılarını kullanabilecektir.

Genç Bank Kart kredi kartı kullanımı, tamamen kişilerin tercihine bırakılmıştır. Burs ve kredi sonuçları açıklandıktan sonra, kişiler KYK merkezlerinde yapacakları asıl işlemlerde, kredi kartı özelliğini kullanmak isteyipm istemediklerini belirterek, alacakları kartın doğrudan istedikleri şekilde teslim edilmesini sağlamaktadır. Ancak, kişiler kredi kartı özelliğini kapalı halde aldıkları kartlarında, ilerleyen günlerde kredi kartı özelliğini istiyorsa, bu durumda banka şubelerine gitmeleri gerekmektedir.

Genç Bank Kart kredi kartı özelliğini açtırmak isteyen kişiler, Türkiye genelinde Ziraat Bankası şubelerinden kesintisiz olarak işlem yapabilecektir. Ancak, kişilerin öncelikli olarak kartları hangi şubeden veriliyorsa, o banka şubesine gitmeleri daha doğru olacaktır. Bu şekilde işlemler çok daha hızlı olacaktır.

Banka şubelerinden yapılacak başvurularda, hiçbir şekilde belge talep edilmemektedir. Bunun yerine kişiler kimlikleri ile başvuruda bulunmaları yetecektir. Kimlikleri ile başvuru yaptıklarında, genel olarak 500 TL limitli ve hesap kesim tarihi de burs aldıkları tarihe denk gelecek şekilde kredi kartlarını kullanmaya başlayacaktır. Her ne kadar öğrencilere ayrıcalıklı bir hizmet sunulması amaçlansa da, öğrencilerin kredi notlarına ve banka sicillerine de bakılarak karar verildiği bilinmektedir.

Eğer farklı kredi kartı kullanılıyorsa ve bu kredi kartına olan borç miktarınız fazlaysa, kredi kartı özelliği açtırılmayabilir ya da düşük miktarda sunulabilir. Bundan dolayı, başvuru işlemlerinde net bir limit belirlenmesi mümkün olmayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2017
Çok KötüKötüİyiÇok İyiHarika! (1 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Konu hakkında yorumunuzu yazın