Türkiye İş Bankası Anında Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

yorumsuz
388 gösterim

Türkiye İş Bankası müşterileri, onlar için hazırlanan anında kredi hizmetleirnden faydalanarak 25 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçları için anında hizmet alabilmektedirler. İş Bankası kredi başvurusu işlemleri sırasında İş Cep mobil bankacılık uygulaması ile internet bankacılığı hesabını kullanan kişiler, anında kredi için yaptıkları başvurularda ne şubeye gidecek ne de gelir belgelerini bankaya sunacaklar. Hiçbir şart sunulmadan yalnızca kredi notları, banka geçmişleri ve banka sicilleri göz önünde bulundurularak kişilere kredi ihtiyaçları sunulmaktadır.

İş Bankası kredi başvurusu yapacak kişiler, ihtiyaçları ne zaman ortaya çıkarsa çıksın haftanın yedi günü ve yirmi dört saati bu hizmete başvuruda bulunabilecekler. Belirttiğimiz gibi kredi işlemlerinde ise yalnızca 25 bin TL için bu hizmetten faydalanacaklar.

Eğer daha yüksek bir ihtiyaç kredisi talebi varsa ya da konut ve taşıt kredisi için başvuru yapılacaksa, bu durumda İş Cep mobil uygulama ve internet bankacılığı üzerinden yapılan başvurular yalnızca ön başvuru niteliği taşıyacaktır. Kredinin onaylanıp teslim alınabilmesi için bu işlemlerde bankaya gidilmesi ve istenen belge ile evrakları sunulması gerekmektedir.

Anında kredi başvurusu yapan kişiler, yapacakları başvuru işlemindeki limite göre aşağıdaki gibi ödeme tablosu ile karşılaşacaktır.

  • Kredi Tutarı: 10 bin TL
  • Vade Süresi: 24 Ay
  • Kredi Faiz Oranı: %1,29
  • Sigorta Primi: 67 TL
  • Kredi Tahsis Ücreti: 67 TL
  • Aylık Taksit: 502 TL
  • Toplamda Ödenecek Tutar: 12 bin 49 TL

İhtiyacı 10 bin TL olan ve borcunu da 2 yıl vadeler ile ödeyecek kişiler, yukarıdaki tabloya göre başvurularına karar verebilirler. 2 yıllık süre boyunca onları zorlamayacak miktarlarda ödeme yaparken, vade tamamlanıp borç bittiğinde, bankaya yalnızca 2 bin 49 TL’lik bir faiz ve masraf ödenmiş olacaktır.

Eğer başvuru tutarı ve vade süresi biraz daha artacak olursak, 15 bin TL için yine %1,29’luk faiz oranu uygulanacaktır. Burada sigorta primi 95 TL’ye kredi tahsis ücreti 75 TL’ye ve aylık taksit de 547 TL olarak yansıyacaktır. Vade tamamlandığında ise bankaya 19 bin 679 TL ödeme yapılacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 6 Ekim 2017
Çok KötüKötüİyiÇok İyiHarika! (1 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Konu hakkında yorumunuzu yazın