Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma

yorumsuz
490 gösterim

Kredi kartı kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu tarafından çeşitli alanlarda ihtiyaçların karşılanması için internetten alışveriş uygulamaları kullanılmaktadır. Kişiler hem ihtiyaçları olan ürünleri daha ucuz fiyattan hem de taksitli bir şekilde alabildikleri internette ise, son dönemlerde bazı dolandırıcılık faaliyetleri ile karşılaşmaktadır.

Bu dolandırıcılık faaliyetleri, kişilerin internet üzerinden alışveriş yapmamaları halinde bile onları bulabilmektedir. Durum böyle olunca da, kişilerin internetten alışveriş yapacakları durumlarda kredi kartlarını kullanabilmeleri için, 17 Ağustos’a kadar bankalarına talimat vermeleri gerekmektedir. Eğer 17 Ağustos tarihine kadar kişiler bu komutu vermezse, kredi kartını internete açtırmak için daha farklı yöntemlere başvurması gerekmektedir.

Kredi kartını internete açtırmak isteyen kişilere daha hızlı hizmet sunulabilmesi amacıylaa, bankalar kişilere kısa mesaj yolu ile iletişim kurmaya çalışmış, banka şubelerinden ya da banka ATM noktalarından yapılacak işlemlerde de doğrudan bu işlem için talimat verip vermek istemedikleri sorulmaktadır. Kişilerin onay vermesi halinde de kredi kartının internet üzerinden kullanılabilmesi için gereken talimatlar yapılmaktadır.

Eğer kredi kartınızı internet alışverişlerinde kullanmak istiyorsanız, doğrudan bankanız ile iletişim kurabilirsiniz. Bankaların müşteri hizmetlerine bağlanarak, banka şubelerine giderek, mobil bankacılık uygulaması ya da internet bankacılığı hesabınıza girerek, kolaylıkla kartınızı internete açtırabilirsiniz. Kredi kartına yönelik bu tarz bir işlem yapılması, tamamen kişilerin tercihine bırakılmıştır. Eğer kişiler kredi kartı ile sürekli alışveriş yapmıyorlarsa, bankaları ile iletişime geçerek alışveriş zamanlarında kartını açtırabilir diğer zamanlarda ise kapattırabilirler.

Eğer kişiler kredi kartına yönelik bu tarz bir işlem yapıldığından çok geç haberdar olmuşlarsa ve internetten alışverişlerini acil yapmaları gerekiyorsa, doğrudan bankalarını arayabilir ya da internet bankacılığı hesaplarına giriş yapabilirler. Kredi kartını internete açtırmak için talimat verildikten sonra, hangi siteden alışveriş yapılacak olursa olsun, cep telefonuna gönderilecek doğrulama kodu sonrasında işlem yapılabilmektedir.

Böylelikle, kişilerin dolandırıcılık faaliyetlerinden uzaklaşması ve kredi kartlarını daha iyi şekilde kullanabilmek amacıyla bu başvuruyu yapabilirler. 17 Ağustos tarihinde geçerli olan bu durum ise, sadece tek bir bankayı değil, ülkemizde kredi kartı hizmeti sunan tüm bankalar ve onların müşterilerini ilgilendirmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 30 Ekim 2017
Çok KötüKötüİyiÇok İyiHarika! (2 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Konu hakkında yorumunuzu yazın