İş’te Üniversiteli Kredi Kartı Limiti Arttırma

yorumsuz
2.222 gösterim

Üniversite eğitimi alan kişilerin maddi açıdan desteklenmesi için geliştirilen İş’te Üniversiteli kredi kartı, İş Bankası tarafından sunulmaktadır. Bankanın diğer kredi kartlarına göre daha ayrı özellikleri bulunan bu kredi kartında, herhangi bir kart aidatı ya da başvuru sırasında gelir belgesi gibi şartlar olmaksızın hizmet sunulmaktadır.

Üniversite öğrencilerine yönelik hazırlanmış olan kredi kartında ise, genellikle bankadan vadesiz mevduat hesabı açtıran kişiler için doğrudan sunulmaktadır. Eğer Türkiye İş Bankası’ndan hesap açtırmamışsanız ve kredi kartı kullanımı yapmak istiyorsanız, doğrudan İş Bankası’nın internet sitesinden başvuruda bulunabilirsiniz. Kredi kartını kullanmakta olan kişiler ise, İş’te Üniversiteli limit arttırma taleplerini, doğrudan bankaya ileterek daha üst limitlerde kullanım sağlayabilirler.

Öğrencilerin belgelendirebilecekleri bir gelirleri olmadığından dolayı kontrollü bir şekilde verilen kredi kartında, limit durumları da aynı şekilde belirli sınırlar dahilinde verilmektedir. İlk kez kredi kartı kullanan kişiler, İş’te Üniversiteli kredi kartı kullanımına başladıklarında genel itibariyle 500 TL değerinde bir limit sunulmaktadır. Bu limit ise, her zaman sabit kalmayacak, kişilerin ödeme düzenleri ve talepleri doğrultusunda 1000 TL’ye kadar arttırılabilmektedir.

İş’te Üniversiteli limit arttırma için, kişilerin kredi kartlarını en az 3 ay boyunca kullanmaları, 3 aylık süre içerisinde de borçlarını en az asgari tutar doğrultusunda ödemiş olmaları gerekmektedir. Bu süre ve şart tamamlandıktan sonra, kişiler kredi kartlarının limitlerini arttırmak için başvuruda bulunabilirler.

İş’te Üniversiteli limit arttırma işlemleri için yapacağınız başvurular için, şu yöntemleri deneyebilirsiniz.

  • İş Cep Mobil Bankacılık Uygulaması
  • Türkiye İş Bankası Şubeleri
  • İnternet Bankacılığı
  • Telefon Bankacılığı

Eğer şubeye gitmeden işlem yapılmak isteniyorsa, mobil bankacılık uygulaması, internet bankacılığı ve telefon bankacılığı üzerinden anında kredi kartı limit artışı için başvuruda bulunabilirsiniz. Limitinizi arttırmak için yapacağınız başvurularda, 24 saatlik bir inceleme yapılacaktır. Bu inceleme süresinde, sizin hangi limitlerde kredi kartı kullanmak istediğiniz ve kredi kartınızı nasıl kullandığınız konularında değerlendirme yapılacaktır. Bundan sonra 1000 tL’ye kadar olan başvurularınız içi karar verilecektir. 1000 TL’nin üzerinde başvuru yapılacaksa da, anne, baba ya da kardeşlerden birisinin kişilere kefil olması gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 30 Ekim 2017
Çok KötüKötüİyiÇok İyiHarika! (2 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Konu hakkında yorumunuzu yazın