İpotekli Kredi Alınabilecek Banka Önerileri

yorumsuz
327 gösterim

İpotekli kredi paketleri, genellikle ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen ama kredi notu, diğer borçlar toplamı ya da gelir durumu göz önünde bulundurulduğundan dolayı kısıtlı miktarlarda hizmet alan kişilerin tercih ettiği bankacılık ürünleridir.

Bu şekilde bir kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler, aşağıda belirteceğimiz bankalara başvuruda bulunabilirler. Başvuru işlemlerinde ise, onlardan istenen genel belgeler olarak nitelendirebileceğimiz gelir belgesi ve nüfus cüzdanı suretinin yanı sıra, bankaya ipotek ettirecekleri taşınmaza dair belgeleri de hazırlamaları gerekmektedir.

Tüm belgeleri tamamladıktan sonra, başvuru işlemlerine geçilebilmesi için de banka şubelerinin ziyaret edilmesi gerekmektedir.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Kampanyaları

2017 yılında hala geçerli bir ipotekli kredi kampanyası bulunan bankaları şu şekilde listeleyebiliriz.

 1. Garanti Bankası
 2. Akbank
 3. Ziraat Bankası
 4. Yapı Kredi Bankası
 5. QNB Finansbank
 6. Vakıfbank
 7. Türkiye İş Bankası

Bahsettiğimiz 7 bankadan, ihtiyaç kredisi alanında anında ipotek şartı ile kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Size sunulan kredi hizmetinde, bankanın geçerli olan faiz oranları ve diğer şartları ile hizmet sunulacaktır. Yani, ipotekli başvuruda bulunduğunuzdan dolayı daha yüksek faiz oranları, daha düşük vade süresi ve kredi limiti ile kesinlikle karşılaşmazsınız.

İpotekli Kredi Başvurusu Şartları Nelerdir?

En başta da belirttiğimiz gibi ipotek şartı ile yapılacak başvurular, bazı özel durumlarda kişiler tarafından tercih edilmektedir. Eğer belirttiğimiz şartlar sizin için geçerliyse, üzerinize kayıtlı olan taşınmazları bankaya ipotek ettirerek, ihtiyaç kredisi kullanımına geçebilirsiniz. Ancak, ipotek sunmanıza rağmen yine bankanın belirttiği şartları eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Bu şartlara geçecek olursak, şu sıralamayı yapabiliriz.

 • Kişilerin kesinlikle bir gelir sahibi olması ve bunu belgelemesi gerekmektedir. Bu gelir, sadece çalışılan kurum ya da sahip olunan işletmeden kaynaklanmak zorunda değildir. Eğer kira geliriniz varsa ya da bankalardaki mevduatlarınızdan faiz geliriniz varsa bunları da kullanabilirsiniz.
 • Başvuru sırasında kesinlikle nüfus cüzdanı suretinizin ya da ehliyet ve pasaportunuzun yanınızda bulunması gerekmektedir.
 • İkamet ettiğiniz yerin tespiti için ikametgah belgesi veya da fatura örneği getirmelisiniz.
 • Son olarak, başvuruda sunacağınız taşınmazın ipotek edilmeye yani krediye uygun olup olmadığının anlaşılması adına, taşınmaza dair tüm belgeleri bankaya sunabiliyor olmalısınız.
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 9 Kasım 2017
Çok KötüKötüİyiÇok İyiHarika! (1 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Konu hakkında yorumunuzu yazın