Banka Faizi Kullanmadan Taşıt Almak Mümkün Mü?

yorumsuz
324 gösterim

Ülkemizde faaliyet gösteren bankaların büyük bir çoğunluğu, hem kredi hem de kredi kartı işlemlerinde faiz karşılığında hizmet sunmaktadır. Kullanılan kredi miktarı, seçilen vade süresi ve bunlar için banka politikaları sonrasında belirlenen faiz oranları ile hizmet alınmasına rağmen, birçok kişi faiz ödemeden nasıl nakit ihtiyaçlarını gidereceğini düşünmektedir.

Bu durumu bir örnek ile açıklamamız gerekirse, taşıt alımlarından yola çıkabiliriz. Bankalardan alınacak olan taşıt kredilerinde, genel olarak 48 aylık vade seçeneği ve düşük kabul edilecek faiz oranları bulunmaktadır. Ancak, taşıt bedeli ile doğru orantılı bir şekilde masrafların arttığı da bilinmektedir. Bundan dolayı kişiler daha fazla borç ödememek adına faizsiz taşıt kredisi almak istemekte ya da banka dışı yöntemlere başvurmaktadırlar.

İlk olarak faizsiz taşıt kredisi için herhangi bir bankadan destek almak şuan için mümkün değildir. Bankalar düşük seviyelerde faiz oranları ya da özel kampanyalar ile hizmet sunabilmektedirler. Bundan dolayı da kişilerin banka dışı yolları tercih etmesi gerekecektir. Burada senetle araba alımları ya da otomobil firmalarının sunduğu kampanyalardan faydalanmaları gerekecektir.

Senetle Taşıt Almak İçin Yapılması Gerekenler

Piyasada senet karşılığında kredi alabileceğiniz ya da ihtiyaçlarını giderebileceğiniz birçok yöntem bulunmaktadır. Ancak burada tefeci adı verilen kişilere bulaşmadan işlem yapmanız gerekecektir. Eğer taşıt alımlarında bir kredi kullanmak istemiyorsanız ve elinizde bir miktar birikiminiz varsa, birçok galeri sahibinden senet karşılığında otomobil satın alabilirsiniz. Genelde ikinci el araç satan bu galeriler, sizden aracın değerine göre bir ön peşinat talep edecek ve kalan tutar için de belirli vadeler ile senet düzenleyecktir.

Günümüzde banka dışı ve kredi kullanmadan araç almak isteyenlerin en çok tercih ettiği yöntem bu şekildedir. Ancak, birçok firma kişilerin hiçbir şekilde ön peşinat vermesine gerek kalmadan da onlara hizmet sunmaktadır. Burada bazı otomobil firmaları ya da kişilerin birikim yaparak araç almalarını sağlayan firmalardan söz edebiliriz.

Son olarak, senetli işlemlerde dikkat edeceğiniz temel durumlardan söz etmemiz gerekecektir. Bu da, senet doldururken yasal kurallara uymak, seneti borçlu olacak kişinin doldurması ve tutarlara dikkat edilmesi şeklinde belirtebiliriz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 16 Kasım 2017
Çok KötüKötüİyiÇok İyiHarika! (1 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Konu hakkında yorumunuzu yazın