Kredi Kartı Kullanımı Hakkında Önemli Noktalar

yorumsuz
411 gösterim

Ülkemizde 2017 yılı itibari ile kredi kartı kullanımı son derece artmış durumdadır. Önceki süreçlerde yalnızca çalışan kişilerin başvuruda bulunabileceği kredi kartları, artık özel hizmetler dahilinde öğrencilere bile çıkarılabilmektedir.

Bundan dolayı da, kişilerin yaşamış oldukları problemler ve içerisine düştükleri borç durumu hakkında daha çok duyum ortaya çıkmaktadır. Kredi kartı kullanan kişiler, bankaların bu hizmetlerine iki farklı yorumda bulunmaktadır. Bunlardan ilki kredi kartlarının son derece iyi bir uygulama olduğu diğeri ise, kredi kartlarının kişileri çok zor durumlara soktuğu şeklindedir.

Kredi kartı kullanıcıları her ne kadar ayrıma düşmüş olsa da, doğru bir şekilde kredi kartı kullanmanın kesinlikle kişilere fayda sağlayacağı ve ekonomik açıdan rahat etmesini sağlayacağı bilinmektedir. Bundan dolayı, hem tarafların ayrılıklarına son vermek hem de kredi kartı kullanımı hakkındaki ön yargıları sonlandırmak amacıyla, kişilerin kredi kartları hakkında dikkat etmesi gerekenlerden söz edeceğiz.

  1. Seçeceğiniz kredi kartına çok dikkat etmelisiniz. Yasal olarak kredi kartı aidatının alınmaması gerekse de, bankalar ekstreler incelendiğinde kişilere aidat ödettikleri görülmektedir. Bundan dolayı kart seçimlerinizde aidat olup olmadığına, kullanım zamanında ise ekstrenizi takip etmeye dikkat etmelisiniz.
  2. Ekonomik gücünüzü aşacak olan harcamalar öncelikli değilse, bunları erteleyebilirsiniz. Ancak, acil bir şekilde yapılması gereken bir harcamaysa ve limiti de yüksekse, bu durumda taksitli imkanlardan faydalanmalısınız.
  3. Kredi kartı limitinizi hiçbir zaman yüksek tutmayın. Maaşınızı düşünerek, aylık gelirinizin yarısı kadar kredi kartı limiti kullanmanız size fayda sağlayacaktır.
  4. Kredi kartı limitinizin kesinlikle size ait bir sermaye olduğunu düşünmemelisiniz. Buradaki limit, bankanın size verdiği bir borçtur ve günü geldiğinde sizden isteyecektir.
  5. Borcunuzu geciktirmemek adına hesap kesim tarihinizi, maaş aldığınız güne ve sonrasındaki süreçlere denk getirmelisiniz.
  6. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamalarını kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Bu platformlarda, kredi kartınızı kullanarak katılacağınız kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. Bu kampanyalar sayesinde de borçlarınızı hafifletebilir ve harcamalarınızda tasarruf edebilirsiniz.

Kredi kartı kullanımı sırasında size fayda sağlayacak ve kesinlikle uygulamanız gerekecek durumlar yukarıdaki gibidir. Bunları uygulayarak, sizler de kredi kartları ile sorun yaşamayan ve kendisine fayda sağladığını düşünen kişiler arasına katılabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 16 Kasım 2017
Çok KötüKötüİyiÇok İyiHarika! (1 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Konu hakkında yorumunuzu yazın