Borç Para Veren Firmalar

Kredi sicili bozuk olan kişiler ya da düzenli bir geliri bulunmayan kişiler, bankalardan kredi çekme konusunda oldukça zorlanır. Finans sektöründe geliştirilen yeni seçeneklere bağlı olarak artık bankalar dışında da kredi çekebilmek mümkün oluyor. Yasal olarak faaliyet gösteren çeşitli firmalar üzerinden başvuru yaparak kolayca kredi çekebilirsiniz.

Bu tarz firmaların en büyük özelliği ise kredi notu ve gelir belgesi şartının olmamasıdır. Bu şirketler genel olarak senet karşılığı ile sizlere belirli bir miktarda kredi verir. Alacağınız bu para için uygulanan bir faiz oranı yine olacaktır. Ancak bu faiz oranları, bankaların uyguladığı kadar çok yüksek olmuyor. Bu bakımdan alternatif şirketlerden kredi çekmek daha avantajlı olabilir.

Faktöring Firmalarından Kredi Almak

Finans alanında kurulan yasal faktöring firmaları, belirli senet karşılığı vatandaşlara kredi veriyor. Burada faktöring firmasına elinizde olan bir senet göstermeniz gerekecektir. Günü gelmemiş alacaklarınız için bu şirketlerden belgesiz ve masrafsız kredi çekebilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta, yasal hizmet veren faktöring firmalarını tercih etmek olacaktır. Piyasada kaçak olarak kurulan faktöring firmalarından borç para almanız hiçbir şekilde tavsiye edilmiyor. Ayrıca bu durum yasal olarak da suç kabul ediliyor.

Borç Para Veren Kuyumcular

Son zamanlarda en popüler hale gelen kredi seçeneklerinden birisi de kuyumculardan borç para almaktır. Senetsiz ve belgesiz kredi kullandıran kuyumcular, özellikle tanıdığı esnaflara rahatlıkla kredi verebiliyor. Buradaki temel nokta her zaman için insan ilişkileri oluyor. Eğer bir esnaf referanslısında kuyumculara başvurursanız daha kolay kredi alabilirsiniz. Bunun haricinde kuyumcuların hiç tanımadığı birisine kredi vermesi zor olabilir. Alacağınız para doğrudan nakit şeklinde olabileceği gibi, altın olarak da alınabiliyor.

Tefecilerden Borç Para Alınır mı?

Yasal bir yöntem olmasa da günümüz koşullarında binlerce kişi tefecilerden borç para alabiliyor. Öncelikle bu yöntemi hiçbir zaman ilk tercih durumuna sokmamak gerekiyor. Acil nakit sıkıntınız varsa ve diğer kredi yöntemlerinden bir yanıt alamadıysanız, son çare olarak tefecilere başvurabilirsiniz. Ancak başvuracağınız tefecinin yine sizlerin bir tanıdığı olması işinize yarayabilir. Zira geri ödemelerin gecikmesi durumunda çeşitli sorunlar yaşanabilir.

Bir önceki yazımız olan Acil Para Veren Yerler 2017 - 2018 başlıklı makalemizde Acil nakit para, acil para ve belgesiz kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Çok KötüKötüİyiÇok İyiHarika! (3 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Yorum Alanı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir