Kolay Kredi Nasıl Alınır?

yorumsuz
1.356 gösterim

İnsanlar sürekli pahalılaşan hayat şartlarıyla baş etmekte zorlanınca ek gelir elde etmek istiyor. Çünkü yaşam şartları gereğince insanların bir maaşla yaşamlarını sürdürüp kendi ve ailesinin ihtiyaçlarını karşılaması pek kolay olmuyor. Bu durumlarda insanlar çeşitli kuruluş ve bankalardan bir takım krediler çekmektedir.

Ancak bu krediler geri ödeme aşamasında insanların başına iş açabilir. Bu yüzden alınan kredinin tutarı, faiz oranı ve alındığı kurum oldukça önemlidir. Banka ve herhangi bir aracı kurumdan kredi alınırken dikkat edilmesi gereken bir takım noktalar bulunmaktadır.

Kredi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi alırken insanlar bir takım sözleşmelere ve senetlere imza atmaktadır. Bu sözleşmelerde ve senetlerde yer alan maddeler iyice incelenmeli ve evraklar buna göre imzalanmalıdır. Özellikle kredi alınan kurum eğer aracı bir kurum ise kredi alan kişiler daha dikkatli olmak zorundadır. Çünkü piyasada el altından kredi veren onlarca şahıs şirketi ve işletmesi bulunmaktadır. Üstelik bu kişiler kredi verirken vatandaşlara şartları ağır ve faiz oranı neredeyse bankaların faiz oranlarının 15 20 katı kadar olan faiz oranları ile kredi isteyen insanlara kredi vermekte.

Bunun sonucunda kişi yüksek faizleri geri ödeyemediğinde işler yolundan çıkmakta ve kişilerin başına çeşitli işler açılmaktadır. Bankalardan kredi alanlarda ise durum biraz daha rahattır. Çünkü bankaların vermiş olduğu kredilerde bir dolandırıcılık olayının dönmesi mümkün değildir. Kişi sadece ödemeyi taahhüt ettiği taksitleri zamanında geri ödeyemediğinde bankaya ödemesi gereken tutar faizlenir. Bu durumda kişiyi zor duruma sokar.

Kolay Kredi Nasıl Alınır?

Bankalar veya aracı kurumlar kredi verirken vatandaşlardan bir takım evraklar ister. Bu evraklar arasında kişisel bilgiler ve mal varlıklarını bildiren belgeler olması şartı aranır. Bunlara ek olarak kredi veren kurum kredi alacak kişinin sigortalı bir işte çalışıyor olması şartını ileri sürer ve ancak kişi sigortalı bir işte çalışıp aylık net bir geliri var ise kredi vermektedir. Bu şartlar yerine getirildiğinde kişiler kolay bir şekilde kredi alabilir. Bankalar ve diğer aracı kurumlar önceden kredi verirken memur kefil şartı ileri sürüyordu ancak son dönemlerde bu şart ortadan kalktı.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 5 Aralık 2017
Çok KötüKötüİyiÇok İyiHarika! (5 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Konu hakkında yorumunuzu yazın