Senetle Para Veriyorum

62 yorum
19.761 gösterim

Ülkemizin ekonomik durumunda borçlu ya da parasal sıkıntı çeken sayısız vatandaş bulunmaktadır. Bankalarla sorun yaşamış ya da yaşamakta olan kişiler paraya ihtiyaç duyduğu zaman çok zorluk çekmekte. Değişik yollar denenmekte.

Nasıl Borç Para Bulunur

Borç para bulmak günümüz şartlarında kolay yapılabilecek bir şey değil. Maddi durumu iyi olan bir tanıdığı olmayan, bankadan kredi ya da kredi kartı aracılığı ile nakit kullanamayanlar senet imzalamak karşılığı borç para bulma yoluna gidiyor.

Senet İmzalayarak Nasıl Borç Alınır?

Kişilere senet karşılığı belli bir faiz ödemek koşulu ile borç para kişi ya da kuruluşlar vardır. Mesela kişilere senet karşılığı faizi ile beraber geri ödeme koşulu ile borç para veren çok sayıda kuyumcular ve bazı şirketler vardır. Bu şekilde senet imzalayarak borç alınacak ise alınacak yer ya da alınacak kişi iyi araştırılmalıdır. İstenilen para için yüksek faiz isteyen kişiler olduğu gibi yerlerde vardır. Makul faiz oranı ile rahatça ödenecek bir tarihe göre veren yer seçilmeli. Herkesten gidip senet imzalayarak borç para almak akıllıca bir iş değildir. İtina ile araştırıp en doğru kişiyi ve en az faiz isteyeni tercih edilmelidir.

Para Zamanında Ödenmezse Ne Olur?

Senet karşılığı alınan bir paranın zamanında ödenmediği takdirde karşılaşılacak sorunlar vardır. Senet sahibi kişinin sabit bir geliri varsa o gelire icra koydurabilir. Yaşadığı yerde eşyaları icra yoluyla alabilir. Borçlu kişinin üzerinde araç ya da taşınmaz mal varsa bunlara yine icra yolu düşük fiyata satılarak kişi büyük bir maddi zarara uğrayabilir. Yanlış kişilerden senet karşılığı borç alındı ise üzücü, sıkıntı veren durumlar yaşanabilir. Bu sebeple senetle borç alınacak kişiye yukarıda da dediğimiz gibi çok dikkat edilmeli.

Her hangi bir sebeple senet karşılığı borç para alınıyor ise hesabı iyi yaparak ödenebilecek bir tutar alınmalı ve zamanında ödeme gerekli yere yapılarak senet geri alınmalı. Ödeme ihtimali olmayan yüklü bir parayı kişi senet karşılığı alarak kendine sıkıntı ve problem yaratacak olan durumlar yaşamamalı.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 26 Aralık 2017
Çok KötüKötüİyiÇok İyiHarika! (32 oy verildi, ortalama: 4,91 / 5)
Loading...

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Senetle Para Veriyorum (62 Yorum)

  1. 3000 tl’ye ihtiyacım var acil olarak , ayda 500 tl odeyebilirim rahatlıkla. Iş degisikligi yapiyorum boşta kaldım bu nedenle 1 ay ailemi idare edecek bu para , çok önemli ve acil bu yüzden.