Vakıfbank Kredi Sicil Affı Başvurusu Nasıl Yapılır?

1 yorum
949 gösterim

2017 yılında yalnızca 6 ay boyunca geçerli olacak kredi sicil affı için binlerce banka müşterisi başvuruları hakkında araştırmalarda bulunmaktadır. Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardından resmileşen bu af için, zaman zaman bankalar ile problemler yaşanıyor olsa da, kararın resmi oluşu, sorunların çözülmesinde kişilere büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Söz konusu sicil affının kapsamına baktığımız zaman, bankadan alınan krediler ya da kredi kartlarının borçlarının ödenmemesi sonucunda alınan cezaların yani ödenmeyen borçlardan dolayı kara listeye girilmesi sonucu banka sicilindeki olumsuzlukların giderilmesi karşımıza çıkacaktır. Eğer bu tarz bir bankacılık geçmişiniz bulunuyorsa, şartları tamamlamanız halinde bankalardan sicil affı için başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Yaşanan sorunların ardından kredi sicil affı için tüm bankalara başvuru yapılabilmektedir. Sunmuş oldukları hizmetlerin fazla oluşu ve buna ek olarak müşteri potansiyelinin geniş olmasından dolayı başvuruların da fazlaca yapıldığı Vakıfbank, binlerce müşterisinin olumsuz sicilini temizlemiş durumdadır. Eğer sizler Vakıfbank hizmetlerinden faydalandığınız bir borcunuzdan dolayı kara listeye girmişseniz, izlemeniz gereken adımlar şu şekilde olacaktır.

  1. İlk olarak banka şubelerine gitmelisiniz. Eğer sizin kara listeye girmenize sebep olan borcunuzu geçmiş dönemde ödemişseniz ve söz konusu hizmetten herhangi bir borcunuz bulunmuyorsa, doğrudan başvurunuzu yapabilirsiniz. Çünkü, sicil affı için başvuru yapacak kişilerde aranan temel şartlardan birisi, kara listeye girilmesine neden olan kredi ya da kredi kartı borcunun ödenmesidir.
  2. Ödemiş olduğunuz borcunuz için bankaya başvurunuzu yaparken, bankada hazırlanacak ve borcunuz olmadığını gösteren belge ile bir dilekçe hazırlamanız gerekmektedir.
  3. Yukarıdaki işlemler, ceza alınan borcun ödenmiş olduğu durumlarda geçerlidir. Eğer sizler halen bankaya olan borcunuzu ödeyememiş ve ceza aldığınız hizmetin ödemesi de devam ediyorsa, bu durumda banka şubelerine gittiğiniz zaman önce toplam borcunuzun yapılandırılması için başvuru yapmalısınız.
  4. Resmi Gazete’de yayınlanan kredi sicil affı için sağlanması gereken şartlardan birisi olan toplam borcun yapılandırılmış olması durumunu karşılamanızın ardından, sicil affı için dilekçe ile başvuru yapabilirsiniz.

Hem ödenmiş hem de ödemekte olduğunuz borcunuz için sicil affına başvururken, bu durumları dikkate almanız yeterli olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 9 Haziran 2017
Çok KötüKötüİyiÇok İyiHarika! (1 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Vakıfbank Kredi Sicil Affı Başvurusu Nasıl Yapılır? (1 Yorum)

  1. Ben kasım 2016 da hangi gün bilmiyorum ama kredi kartı borcundan dolayı hacizlik oldum borcumu kapattım sicil affı yapmak istiyorum mümkünmü ?