Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

yorumsuz
3.278 gösterim

Şekerbank, ING Bank, QNB Finansbank, Akbank, Vakıfbank, Türkiye Ekonomi Bankası, Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Denizbank ve Yapı Kredi Bankası Türkiye genelinde Borç Kapatma Kredisi vermektedir.

Kişisel müracaatlar sonucunda bu bankalar borçlu kişinin talepte bulunduğu kredi miktarını araştırıp, borç bulunan bankalar ile irtibat kurarak yapılandırılan krediyi direk borçlunun hesabına yollamakta. Bu nedenle başvuru yapılırken kredi siciliniz ve ne kadar borcunuz olduğu bankalar için önem taşır.

Borç Kapatma Kredisini Kimler Alabilir?

Bu krediden faydalanabilmek için daha önce bankacılık ürünlerinin kullanılmış olması gerekli. Kredi borcu olmayan, kredili mevduat hesabı bulunmayan ya da kredi kartı olmayan kişiler, borç kapatma kredisinden yararlanamamakta. Bu kriterlere sahip olan banka müşterileri ise; düzenli gelirleri ve kredi puanları doğrultusunda borç kapatma kredisine başvurabilirler. Bankacılık ürünleri kullanımı dolayısıyla oluşan borcu kapatmak için yapılan başvuruda müşteriden, mevcut borçlarını kredi başvuru formunda yaklaşık olarak belirtmesi istenmektedir.

Bu nedenle krediye başvuran müşterinin borçları hakkında bilgi sahibi olması, borçlarının tamamını kapatması adına faydalı olmaktadır. Yeterli kredi puanına sahip müşteriler yasal takip sürecine girmemiş olmaları durumunda bu krediden faydalanabilirler. Krediden faydalanmaya hak kazanan müşterilerin borçları; EFT yolu ile borç bulunan bankacılık ürünlerine aktarılmaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Almak İçin Gerekli Belgeler

Eğer borç başka bankadan ise, borçları gösteren evraklar, nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, son 3 aya ait elektrik, doğalgaz ya da su faturası, müşteri memur durumunda ise; açığa alınmadığının ispatı için, halen görevde olduğunu gösterir belge, çalışma alanı serbest veya özel sektör ise; gelir belgesi veya son ayın maaş bordrosu, borç yüksek ise banka ipotek talep edebileceğinden, ipotek edilecek taşınır veya taşınmaza ait belgeler, yine borç yüksek ise banka kefil talebinde bulunabilmektedir. Bu sebeple kefile ait nüfus belgesi ve maaş bordrosu istenen belgeler arasındadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 18 Ocak 2018
Çok KötüKötüİyiÇok İyiHarika! (22 oy verildi, ortalama: 4,95 / 5)
Loading...

Konu hakkında yorumunuzu yazın