QNB Finansbank Kredi Sicil Affı Başvurusu

Bankadan alınan kredili ürünlerde, her ay belirli bir tarihte hesap kesim işlemi yapılmakta ve kişilerin yapmış oldukları toplam kredi kartı harcamaları ya da vadelendirilerek aldıkları kredilerin ödenmesi gereken taksitleri, kişilere bildirilmektedir. Yaklaşık olarak 10 günlük bir ödeme zamanı verilen bu borçlarda, zaman zaman kişilerin ödeme yapamıyor olmaları ile karşılaşılmaktadır.

Kişilerin hem kredi notları hem de banka sicilleri üzerinde olumsuz etki yaratan bu durumlara karşı bankalar tarafından da alınan bazı önlemler bulunmaktadır. Kişilere yapılan borç hatırlatmalarına rağmen geri dönüş alınamaması durumunda, kişilerin borçları hakkında idari takip başlatılmaktadır. Bu da kişilerin kara listeye girmeleri ile sonuçlanmaktadır. 2017 yılında gündeme gelen kredi sicil affı, tam da bu konudan yana mağdur olan kişileri ilgilendirmektedir.

Kara listeye girdiğinden dolayı hiçbir şekilde finansman ihtiyaçlarını bankadan karşılayamayan kişilerin, banka sicillerinin iyileştirilmesi ve kredi notlarının yükseltilmesi için geliştirilen bu uygulama, ülkemizdeki birçok banka tarafından uygulanmaktadır. Birçok kredili ürün kullanan müşterisi bulunan QNB Finansbank’ta, bu bankalar arasında yer almaktadır.

Eğer QNB Finansbank’ta bulunan kötü sicil kaydınızı ortadan kaldırmak için kredi sicil affı başvurusu yapmak istiyorsanız, kimliğinizi yanınızda bulundurarak size en yakın noktada bulunan QNB Finansbank şubesine gitmeniz yeterli olacaktır. Temmuz ayına kadar geçerli olan bu sicil affı için yapacağınız başvurularda, ceza aldığınız borcun tümünü ödemeniz ya da kalan borcunuzu yapılandırmanız halinde siciliniz temizlenecektir.

Eğer kara listeye girmenize neden olan borç yalnızca QNB Finansbank’a kayıtlı değilse, bu durumda farklı bankalardaki borçlarınızı yapılandırmak ve tek bir bankada borçlu görünmek için, QNB Finansbank tarafından sunulan borç transfer kredisine başvurabilirsiniz. Bu kredi paketi, özellikle kredi sicil affı konusunun resmileşmesi ile birlikte birçok kişinin problemlerini ortadan kaldırmıştır.

QNB Finansbank’tan alacağınız borç transfer kredisi ile diğer bankalara olan borçlarınız ödenecek ve sizin borcunuz yalnızca tek bir bankaya olacaktır. Borçlarınız yapılandırılmış olarak gösterildiğinde ise, söz konusu sicil affından faydalanmanızın önü açılmış olacaktır. Tüm bu durumları göz önünde bulundurarak sicil affından faydalanmak istiyorsanız, banka şubelerini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Banka, Kredi ve Kredi Kartı Sicil Affı Düzenlemesi Yürürlüğe Girdi! başlıklı makalemizde kredi sicil affı, sicil affı ve sicil affı 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

Çok KötüKötüİyiÇok İyiHarika! (1 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Yorum Alanı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Yorum
  1. 8 Kasım 2017