QNB Finansbank Kredi Sicil Affı Başvurusu

3 yorum
1.444 gösterim

Bankadan alınan kredili ürünlerde, her ay belirli bir tarihte hesap kesim işlemi yapılmakta ve kişilerin yapmış oldukları toplam kredi kartı harcamaları ya da vadelendirilerek aldıkları kredilerin ödenmesi gereken taksitleri, kişilere bildirilmektedir. Yaklaşık olarak 10 günlük bir ödeme zamanı verilen bu borçlarda, zaman zaman kişilerin ödeme yapamıyor olmaları ile karşılaşılmaktadır.

Kişilerin hem kredi notları hem de banka sicilleri üzerinde olumsuz etki yaratan bu durumlara karşı bankalar tarafından da alınan bazı önlemler bulunmaktadır. Kişilere yapılan borç hatırlatmalarına rağmen geri dönüş alınamaması durumunda, kişilerin borçları hakkında idari takip başlatılmaktadır. Bu da kişilerin kara listeye girmeleri ile sonuçlanmaktadır. 2017 yılında gündeme gelen kredi sicil affı, tam da bu konudan yana mağdur olan kişileri ilgilendirmektedir.

Kara listeye girdiğinden dolayı hiçbir şekilde finansman ihtiyaçlarını bankadan karşılayamayan kişilerin, banka sicillerinin iyileştirilmesi ve kredi notlarının yükseltilmesi için geliştirilen bu uygulama, ülkemizdeki birçok banka tarafından uygulanmaktadır. Birçok kredili ürün kullanan müşterisi bulunan QNB Finansbank’ta, bu bankalar arasında yer almaktadır.

Eğer QNB Finansbank’ta bulunan kötü sicil kaydınızı ortadan kaldırmak için kredi sicil affı başvurusu yapmak istiyorsanız, kimliğinizi yanınızda bulundurarak size en yakın noktada bulunan QNB Finansbank şubesine gitmeniz yeterli olacaktır. Temmuz ayına kadar geçerli olan bu sicil affı için yapacağınız başvurularda, ceza aldığınız borcun tümünü ödemeniz ya da kalan borcunuzu yapılandırmanız halinde siciliniz temizlenecektir.

Eğer kara listeye girmenize neden olan borç yalnızca QNB Finansbank’a kayıtlı değilse, bu durumda farklı bankalardaki borçlarınızı yapılandırmak ve tek bir bankada borçlu görünmek için, QNB Finansbank tarafından sunulan borç transfer kredisine başvurabilirsiniz. Bu kredi paketi, özellikle kredi sicil affı konusunun resmileşmesi ile birlikte birçok kişinin problemlerini ortadan kaldırmıştır.

QNB Finansbank’tan alacağınız borç transfer kredisi ile diğer bankalara olan borçlarınız ödenecek ve sizin borcunuz yalnızca tek bir bankaya olacaktır. Borçlarınız yapılandırılmış olarak gösterildiğinde ise, söz konusu sicil affından faydalanmanızın önü açılmış olacaktır. Tüm bu durumları göz önünde bulundurarak sicil affından faydalanmak istiyorsanız, banka şubelerini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Banka, Kredi ve Kredi Kartı Sicil Affı Düzenlemesi Yürürlüğe Girdi! başlıklı makalemizde kredi sicil affı, sicil affı ve sicil affı 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 9 Haziran 2017
Çok KötüKötüİyiÇok İyiHarika! (2 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Konu hakkında yorumunuzu yazın

QNB Finansbank Kredi Sicil Affı Başvurusu (3 Yorum)

  1. Benim akbanka kredi kartı borcum var ama bir türlü borç kapatma kredisi alamıyorum şu an bankanızdan maaş almaktayım yardımcı olursanız sevinirim 5415718057

  2. merhaba 2015 yılında bütün borçlarımı kapatıp 2015 itibari ile bankanızla düzenli çalışmaktayım.kredi kartınızıda kullanıyorum. bankanızda kredi kullanımı talebimde eskiye dönük gecikmelerden red alıyorum. sicilimin düüzeltilmesi konusunda desteğinizi rica ediyoruz. saygılar

  3. MUHSİN
    2011 yılında bankanıza olan kredi kartı borcumu aksatmamdan ötürü sicilim karalisteye alınmıştır. Buyüzden kredi çekememekde ve kıredi kartı alamamakdayım size olan borcumun tamamını 2011 yılında kapadım ama hala üzerimdeki olumsuzluklar bankanız tarafından kkb sorgulamasında, hala silinmediğini görmekteyim .Sizden ricam hayatıma yansıyan bu olumsuz durumu ailemi daha ileriye taşıya bilmem için sicilimin affedilmesini taleb ediyorum. Suan bankanızdan maaşda almakdayım saygılarımı sunar gereğinin yapılmasını arz ederim.