Vakıfbank Kamu Personeli’ne Özel İhtiyaç Kredisi

yorumsuz
376 gösterim

Onlarca farklı bankanın faaliyette bulunduğu ülkemizde, bankaların en fazla kredi paketi geliştirdiği ve kredi verme konusunda da en az sorun yaşadığı kesim, tahmin edildiği gibi kamu çalışanlarıdır.

Devlet güvencesinde çalışan memurlar, her ay düzenli olarak maaşlarını aldıklarından dolayı, bankalar tarafından hazırlanan kredi paketleri de, oldukça avantajlı olarak kayıtlara geçmektedir. Şuan kamu personeline özel ihtiyaç kredisi sunan Vakıfbank, 70 bin liraya kadar finansman desteği sağlamaktadır.

Vakıfbank’ın kamu personeline özel ihtiyaç kredisi paketine baktığımız zaman, detaylar şu şekilde karşımıza çıkmaktadır.

  • Vakıfbank’ın hazırladığı kredi paketinde, bin liradan 70 bin liraya kadar ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilmektedir.
  • Borcun geri ödenmesi konusunda kredi alan kişinin tercih edeceği ve bankanın da onay vereceği vade süresi en az 3 en fazla 48 aydır.
  • Alınan kredi ve tercih edilen borç ödeme yani vade süresine bağlı olarak, kredinizde uygulanacak faiz oranının alt sınırı %1,11 olarak belirlenirken, en fazla faiz oranı da %1,25 olarak belirtilmiştir.
  • Onaylanan kredilerinizde banka tarafından %0,5+ BSMV hesaplaması yapılarak, kredi tahsis ücreti talep edilmektedir. Bu ücret ise doğrudan onaylanan kredinizden kesilmekte, sonrasında kalan tutar hesabınıza yatırılmaktadır.

Kamu personeline özel ihtiyaç kredisi için bilinmesi gereken ilk detaylar bu şekilde karşımıza çıkmaktadır. Bu bilgilere ek olarak, alınan kredilerde kişilerin bankaya ne kadar ödeme yapacağı konusunda hesaplama yapacak olursak, 10 bin lira için şu ödeme tablosu karşımıza çıkacaktır.

  • Kredi için yapılan başvuru miktarı: 10 bin TL
  • Seçilen vade zamanı: 48 Ay
  • Bankanın uygulayacağı faiz oranı: %1,15
  • Kredi tahsis ücreti olarak kesilecek tutar: 50 TL
  • Yıllık maliyet oranı: %18,2175
  • Ödenecek taksit bedeli: 286,28 TL

Görüldüğü gibi, kamu personelinin alacağı ihtiyaç kredisi, yukarıda belirttiğimiz şekilde başvuru yapıldığında, aylık 286,28 Türk Lirası ödenerek sahip olunmaktadır. Banka şubelerinden gelir belgesi ile yapılacak başvurularda, eğer kişiler devletten aldıkları maaşını Vakıfbank üzerinden tahsil ediyorsa, gelir belgesi sunmalarına da gerek duyulmamaktadır.

Son olarak, Vakıfbank’ın memurlara sağladığı avantajlardan birisi de ertelenebilir bir özelliğin kredi paketinde bulunmasıdır. Bu özellik sayesinde onaylanan kredinizi bir ay gecikmeli olarak ödemeye başlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 27 Haziran 2017
Çok KötüKötüİyiÇok İyiHarika! (3 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Konu hakkında yorumunuzu yazın